3 червня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Результати діяльності » Аналітичні звіти  » 2013 » січень-вересень» ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ версія для друку
ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ 29 листопада 2013

 (тис. грн)

Показники

Виявлено

Усунуто

9 місяців 

2012 року

9 місяців 

2013 року

9 місяців 

2012 року

9 місяців 

2013 року

1. Незаконні і не за цільовим призначенням проведені витрати, недостачі (розкрадання) коштів і матеріальних цінностей

 

 

 

 

- кількість підприємств, установ і організацій

165

115

Х

Х

- на суму

29778,6

32197,1

9038,9

33803,4

в тому числі бюджетних ресурсів

20679,6

26962,5

7690,1

22071,2

з них  державного бюджету

5334,1

7255,8

3162

3707,2

2. В тому числі недостачі (розкрадання) коштів і матеріальних цінностей в бюджетних установах

 

 

 

 

- кількість установ і організацій

9

16

Х

Х

- на суму

38,6

273,7

7,9

73,6

3. Недоотримано фінансових ресурсів

16561,1

11681,8

10467,6

11853,4

в тому числі  бюджетом

12593,9

7181,6

9193,1

10554,1

 

З перевірених протягом 9 місяців 2013 року 132 об’єктів різних форм власності незаконні, нецільові витрати, а також недостачі коштів і матеріальних цінностей виявлено на 115 підприємствах, в установах і організаціях на загальну суму 32,2 млн грн, в тому числі бюджетних ресурсів – майже на 27 млн грн, з яких майже 7,3 млн грн (26,9 %) – кошти державного бюджету.

Крім того, виявлено недоотримані бюджетами всіх рівнів, бюджетними установами і організаціями, підприємствами всіх форм власності фінансові ресурси на загальну суму 11,7 млн грн, в тому числі бюджетами – на 7,2 млн гривень.

Серед порушень фінансово-бюджетної дисципліни найбільш поширеними є:

Порушення законодавства з оплати праці:

Відділом освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради на утримання 35,5 понадштатних одиниць в закладах освіти району зайво витрачено коштів на суму 202,2 тис. грн. Матеріали ревізії передано до Бердянського міського відділу СБУ.

 

Безпідставне покриття за рахунок загального фонду кошторису витрат спеціального фонду та витрат сторонніх юридичних осіб:

Запорізькою державною інженерною академією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту за рахунок бюджетних асигнувань загального фонду державного бюджету проведено покриття витрат, пов’язаних з наданням платних послуг, які повинні проводитися за рахунок спеціального фонду, у загальній сумі 348,7 тис. грн. Матеріали ревізії передано до Запорізького міського управління ГУ МВС України в Запорізькій області, про її результати поінформовано прокуратуру Запорізької області та ГУ МВС України в Запорізькій області.

Якимівським міжрайонним управлінням водного господарства за рахунок коштів загального фонду здійснювалась оплата електроенергії, спожитої базою відпочинку „Меліоратор”, утримання якої здійснювалось виключно за рахунок коштів спеціального фонду на суму 229,2 тис. грн. Матеріали ревізії передано до Якимівського РВ УМВС України в Запорізькій області, про її результати поінформовано прокуратуру Запорізької області.

Нецільове використання бюджетних коштів:

Внаслідок відсутності контролю з боку Управління фінансів Вільнянської районної державної адміністрації кошти субвенції на організацію підвозу учнів до місць навчання і додому та на утримання дошкільних закладів, виділених Відділу освіти, молоді та спорту Вільнянської районної державної адміністрації, використано на заробітну плату працівникам, придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, а також на оплату послуг, що призвело до нецільового використання коштів на суму 273,4 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Вільнянського району.

Зайва оплата за виконані роботи внаслідок завищення їх вартості та обсягів:

Комунальним закладом „Оріхівська центральна районна лікарня” Оріхівської районної ради внаслідок завищення підрядниками вартості та обсягів виконаних робіт з реконструкції хірургічного відділення, капітального ремонту терапевтичного та дитячого відділень їм зайво сплачено бюджетних коштів на загальну суму 268,4 тис. грн. Сім посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Оріхівського району.

Недоотримання фінансових ресурсів:

Управлінням комунальної власності Мелітопольської міської ради в порушення вимоги рішення сесії міськради в частині перегляду розмірів орендної плати за землю, не укладено додаткових угод до договорів оренди землі з 7-ма орендарями земельних ділянок, що призвело до недоотримання міським та обласним бюджетами доходів в загальній сумі 1,1 млн грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Запорізької області.

Внаслідок відсутності контролю з боку Фінансового управління Мелітопольської міської ради та Мелітопольського управління Державної казначейської служби України Запорізької області бюджетом міста Мелітополя за 2012 рік зайво одержано надходжень від адміністративних штрафів та інших санкцій, належних зарахуванню до державного бюджету, відповідно на суми 727,7 тис. грн та 411 тис грн. Про результати ревізій поінформовано прокуратуру Запорізької області та Мелітопольський МВ ГУ МВС України в Запорізькій області.

Міським комунальним підприємством „Основаніє Запорізької міської ради в межах терміну позовної давності не вжито заходів щодо стягнення з контрагентів дебіторської заборгованості за надані послуги, що призвело до втрати доходів на загальну суму 231,9 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Запорізької області.

Запорізькою обласною державною телерадіокомпанією Державного комітету телебачення і радіомовлення не перераховано до державного бюджету незаконно отримані доходи в сумі 101,3 тис. грн внаслідок завищення вартості послуг, наданих Центральній виборчій комісії. Дев'ять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Запорізького міського управління ГУ МВС України в Запорізькій області.

Недоотримання фізичними особами належних їм виплат:

Запорізькою державною інженерною академією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту не встановлено та не виплачено доплати за наявні вчені звання та наукові ступені 154-м працівникам при тому, що такі виплати передбачено кошторисами та штатними розписами, внаслідок чого працівниками недоотримано заробітної плати на загальну суму 201,4 тис. грн. Матеріали ревізії передано до Запорізького міського управління ГУ МВС України в Запорізькій області, про її результати поінформовано прокуратуру Запорізької області та ГУ МВС України в Запорізькій області.

Порушення вимог законодавства про державні закупівлі:

Якимівською центральною районною лікарнею проведено закупівлю послуг з постачання електричної енергії, послуг з теплопостачання, водопостачання та водовідведення за державні кошти на загальну суму 1,3 млн грн без застосування відповідних процедур закупівель. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Якимівського району.

Комунальним підприємством „Житломасив Мелітопольської міської ради за двома договорами з ПП Альтаїр-М на закупівлю послуг з прибирання будинків (двірницькі послуги), укладеними без проведення визначених законодавством конкурсних торгів, проведено оплату на загальну суму 1,2 млн грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Запорізької області.

У межах прав і наданих державою повноважень Держфінінспекцією в області вжито відповідні заходи, в результаті яких у січні - вересні поточного року забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач на суму 33,8 млн грн та додаткове надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ, організацій і підприємств на загальну суму 11,9 млн гривень.  

З метою вжиття відповідних заходів до порушників фінансової дисципліни до правоохоронних органів в січні - вересні 2013 року передано 50 ревізійних матеріалів.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 627 посадових осіб. Загальна сума накладених адміністративних стягнень склала 261,6 тис. грн, з урахуванням попередніх періодів фактично сплачено 162,8 тис. гривень.  

За результатами проведених контрольних заходів застосовано фінансові санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни: в 18 випадках призупинено бюджетні асигнування, в 173 - зупинено операції з бюджетними коштами та 38 розпорядникам зменшено бюджетні призначення/асигнування на суму понад 10,5 млн гривень.

До дисциплінарної та матеріальної відповідальності в звітному періоді притягнуто 147 посадових осіб, в тому числі 57 - звільнено із займаних посад.

За результатами ревізій, якими виявлені порушення чинного законодавства, прийнято 184 постанови, рішення та накази.

 

Показники

9 місяців

 2012 року

9 місяців

 2013 року

4. Кількість досудових розслідувань (кримінальних справ), розпочатих (порушених) за матеріалами ревізій і перевірок

41

61

5. Передано ревізійних матеріалів на розгляд правоохоронним органам (кількість)

54

50

6.1. Притягнуто до адміністративної відповідальності  (ст. 164-2, 166-6 КУпАП) всього (осіб)

477

610

6.2. Притягнуто осіб до адміністративної відповідальності (ст. 164-12 КУпАП)

13

6

6.3. Притягнуто осіб до адміністративної відповідальності (ст. 164-14 КУпАП)

8

11

- загальна сума накладених адміністративних штрафів, тис. грн.

163,9

261,6

7. Притягнуто до дисциплінарної, матеріальної відповідальності

125

147

в тому числі звільнено із займаних посад

11

57