28 травня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Результати діяльності » Аналітичні звіти  » 2013 » січень-вересень» 2.3. Про окремі питання діяльності Державного підприємства „Укрмедпостач” версія для друку
2.3. Про окремі питання діяльності Державного підприємства „Укрмедпостач” 29 листопада 2013

Ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства для постачання медичних установ „Укрмедпостач Міністерства охорони здоров’я України (далі – ДП „Укрмедпостач”, Підприємство) за період з 01.07.2009 по 30.05.2013 встановлено порушень, що призвели до матеріальної шкоди (збитків), на суму понад 34,4 млн гривень.

Так, з метою реалізації інвестиційного проекту щодо забезпечення лікувально-профілактичних закладів обладнанням, транспортними засобами, виробами медичного призначення та лікарськими засобами під державну гарантію відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 № 819, ДП Укрмедпостач 14.09.2009 укладено з компанією „Vamed Engineering GmbH & CO KG” (далі – Компанія) договір поставки, відповідно до умов якого Компанією поставлене обладнання - Інкубатори транспортні ІТ-158-ТS в кількості 85 одиниць на загальну суму 52,56 млн грн (вартість за одиницю обладнання – 618,3 тис. грн), що не відповідають специфікації та Свідоцтву про державну реєстрацію медичного виробу № 9339/2010.

При чому вказане обладнання прийняте на склад Підприємства завідуючим складом, посадовою інструкцією якого не передбачено прийняття ним товарно-матеріальних цінностей.

Під час ревізії проведена комісійна судова товарознавча експертиза з метою визначення фактичної вартості обладнання, яка склала 213 тис. грн за одиницю поставленого обладнання.

Крім того, комплексною судовою товарознавчо-технічною експертизою встановлено, що вказане обладнання знаходиться не в робочому стані, а його використання за прямим призначенням (як системи для транспортування новонароджених, в тому числі внутрішньо-лікарняного) неможливе та є небезпечним.

Враховуючи викладене, компанією „Vamed Engineering GmbH & CO KG” в порушення умов договору поставлено ДП „Укрмедпостач” обладнання - Інкубатори транспортні ІТ-158-ТS в кількості 85 одиниць, що не відповідають вимогам специфікації до договору поставки та Свідоцтву про державну реєстрацію медичного виробу, та які не можливо використовувати за прямим призначенням, чим завдано матеріальну шкоду (збитки) державі на суму понад 34,4 млн гривень.

Матеріали ревізії передано до Генеральної прокуратури України, якою здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні.