22 листопада 2019 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 485-17-85, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545
Пошук

...
Головна  » Запитуйте - відповідаємо версія для друку
11 березня 2014

Чи підлягає розміщенню на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів саме додаток до річного плану закупівель?

 

Тетяна Сергеєнко, м. Київ

 

 

Ярослава Дуброва

заступник начальника відділу моніторингу ризикових операцій

Управління моніторингу ризикових операцій та державних закупівель

Держфінінспекції України

 

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України від 01.06.2010 № 2289-VI «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон № 2289) закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план закупівель та зміни до нього оприлюднюються замовником шляхом розміщення на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів протягом п'яти робочих днів з дня їх затвердження.

Слід зазначити, що річний план закупівель складається та заповнюється відповідно до форми та інструкції до неї, затверджених наказом Мінекономіки України від 26.07.2010 № 922 «Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель» у редакції наказу Мінекономрозвитку України від 27.12.2011 № 428 (далі – наказ № 922).

При цьому пунктом 2 Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель, затвердженої наказом № 922, передбачено, що при оприлюдненні річного плану на веб-сайті колонки 4 (очікувана вартість предмета закупівлі) і 7 (підрозділ(и) (особа(и)), яких планується залучити до підготовки документації конкурсних торгів (запиту цінових пропозицій, кваліфікаційної документації)) не заповнюються.

Водночас варто звернуто увагу, що Мінекономрозвитку України у листі від 31.10.2012 № 3301-04/40987-06 «Щодо надання методологічної допомоги з питань застосування процедури закупівлі в одного учасника товарів, робіт і послуг», розміщеному на офіційному сайті Мінекономрозвитку України за адресою: http://www.me.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=191553&cat_id=117183, зазначило, що «Річний план та додаток до нього не підлягають оприлюдненню в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та на веб-порталі Уповноваженого органу за адресою www.tender.me.gov.ua. Річний план закупівель та зміни до нього підлягають оприлюдненню шляхом розміщення на власному веб-сайті замовника або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів протягом п'яти робочих днів з дня їх затвердження».

З огляду на зазначене, законодавством у сфері державних закупівель не передбачено розміщення на власному веб-сайті або за його відсутності на  веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів додатка до річного плану закупівель.