3 квiтня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини » 2015» Керівництво ДП «Нацпроект «Повітряний експрес» купувало землю втридорога та відкривало сумнівні депозитні рахунки версія для друку
Керівництво ДП «Нацпроект «Повітряний експрес» купувало землю втридорога та відкривало сумнівні депозитні рахунки 12 жовтня 2015  |  Прес-служба Держфінінспекції України

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» (Підприємство) виявлено суттєві порушення фінансової дисципліни.

Як з’ясували фінансові інспектори, керівництво Підприємства без проведення конкурсних торгів та без погодження Держінвестпроекту у грудні 2014 року розмістило частину кредитних коштів (отриманих для реалізації проекту під державні гарантії уряду) на депозитних рахунках ТОВ «Фінансова компанія «Сапфір Фінанс» (на суму майже 82 млн грн) та ПАТ «Банк професійного фінансування» (на 25 млн грн).

Водночас у січні 2015 року ПАТ «Банк професійного фінансування» визнано неплатоспроможним, а у квітні 2015 року розпочато процедуру його ліквідації. Фактичного ж місцезнаходження ТОВ «Фінансова компанія «Сапфір Фінанс» під час контрольного заходу не встановлено.

Довідково. За інформацією Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, дата реєстрації ТОВ «Фінансова компанія «Сапфір Фінанс»20.12.2013. Відповідно до поданої фінансової звітності за 2014 рік у товариства немає основних засобів та інших необоротних активів. З моменту реєстрації товариство не сплачувало податку з доходів фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що опосередковано підтверджує відсутність трудових ресурсів.

Також під час ревізії було встановлено, що у лютому – березні 2014 року Підприємство ініціювало перед Київською облдержадміністрацією викуп для потреб проекту земельних ділянок, що належать ТОВ «Південна Бухта», розташованих у межах Бориспільського району Київської області, загальною площею понад 1,3 га. При цьому, порушуючи вимоги Земельного кодексу України, у травні 2014 року Підприємство, не маючи на це права, самостійно уклало з фізичною особою три договори купівлі земельних ділянок загальною площею понад 7,7 га на суму 46,3 млн грн. Показово, що згаданий громадянин придбав ці земельні ділянки у квітні-травні 2014 року (тобто перед самим продажем) у того самого ТОВ «Південна бухта» за 5,2 млн грн. Тобто різниця між ціною придбання зазначених ділянок і вартістю їхнього подальшого продажу Підприємству становить 41,1 млн грн.

Про результати ревізії поінформовано Кабінет Міністрів України та надано пропозиції щодо усунення виявлених порушень.

За результатами ревізії директора ДП «Нацпроект «Повітряний експрес» притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріали ревізії передано до правоохоронного органу.

Довідково. Національний проект «Повітряний експрес» – залізничне пасажирське сполучення м. Київ – міжнародний аеропорт «Бориспіль» і будівництво інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» спрямований на забезпечення розвитку транспортної інфраструктури, посилення конкурентних позицій українських авіаперевізників, зростання інвестиційної і туристичної привабливості країни. З червня 2015 року ДП «Нацпроект «Повітряний експрес» належить до сфери управління Міністерства інфраструктури України.

Для реалізації проекту 2011 року під державні гарантії укладено кредитний договір з Експортно-імпортним банком Китаю на суму 372,3 млн дол. США. Генеральним підрядником для виконання робіт з будівництва «під ключ» визначено Китайську національну машинобудівну корпорацію.