17 червня 2019 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 485-17-85, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545
Пошук
«Червень 2019»
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
дата з:
по:
1

...
Головна  » Новини» Про незаконне й неефективне витрачання державних ресурсів майже на 71 млн грн попередили керівників підприємств державні аудитори у січні – березні 2018 року версія для друку
Про незаконне й неефективне витрачання державних ресурсів майже на 71 млн грн попередили керівників підприємств державні аудитори у січні – березні 2018 року 13 квiтня 2018  |  Прес-служба Державної аудиторської служби України

Протягом січня – березня 2018 року під час проведення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій на найбільших суб’єктах господарювання державного сектору економіки державні аудитори попередили про порушення законодавства та неефективні витрати на стадії прийняття управлінських рішень на суму майже 71 млн грн. Окрім того, вони виявили випадки раніше прийнятих рішень, виконання яких призвело до втрат та неефективного використання державних коштів на суму понад 50 млн грн.

Серед виявлених порушень найбільш поширеними були: прийняття неефективних управлінських рішень, що спричинили недоотримання підконтрольними об’єктами фінансових ресурсів та зайве їх витрачання, зокрема, через оплату завищених обсягів виконаних будівельних робіт та наданих послуг; неналежне виконання господарських зобов’язань за укладеними договорами; порушення вимог законодавства у сфері закупівель.

За рекомендаціями та застереженнями державних аудиторів об’єкти контролю не допустили порушень законодавства, незаконного та неефективного витрачання державних ресурсів загалом на 29 млн грн. Також протягом січня – березня 2018 року за результатами розгляду рекомендацій державних аудиторів відмінено конкурсні торги на загальну суму понад 37 млн грн.

Довідково. Держаудитслужба здійснює державний фінансовий аудит окремих господарських операцій на 41 об’єкті державної власності (з яких 21 відокремлений структурний підрозділ), що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Державний фінансовий аудит окремих господарських операцій здійснюється безперервно та передбачає постійну присутність державних аудиторів на об’єктах контролю для моніторингу окремих господарських операцій (перевірка платіжних доручень, проектів договорів), які ще не відбулися. Цей вид аудиту спрямований на попередження фінансових порушень, пов’язаних із реалізацією та придбанням товарів (послуг).

У межах його здійснення на постійній основі проводиться: попередній контроль за найбільшими операціями суб’єктів господарювання; аналіз цих операцій щодо законності та ефективності; визначення можливих ризиків для суб’єкта господарювання при здійсненні фінансово-господарських операцій ще на етапі схвалення (підписання) проектів відповідних документів.