23 червня 2017 | A A A
Пошук
«Червень 2017»
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
дата з:
по:
1
...
Головна  » Новини» На спеціалізованому лісогосподарському підприємстві «Київоблагроліс» виявлено втрат майже на 7 млн грн версія для друку
На спеціалізованому лісогосподарському підприємстві «Київоблагроліс» виявлено втрат майже на 7 млн грн 19 червня 2017  |  Прес-служба Північного офісу Держаудитслужби

Під час планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київоблагроліс» (далі – підприємство), яку провели фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби, встановлено порушення, що призвели до втрат, на суму 6,9 млн грн. Попри те, що планувалося перевірити діяльність підприємства за період з 01.01.2012 по 31.12.2016, фактично вдалося дослідити господарські операції лише за 2016 рік, оскільки державним аудиторам не надали необхідних документів бухгалтерського обліку.

Зокрема, виявлено факти передачі земель лісового фонду у приватну власність громадян з порушенням вимог Земельного кодексу України та Лісового кодексу України орієнтовною площею 41,7 га на підставі розпоряджень Бородянської райдержадміністрації у 2006-2010 роках без погоджень постійного лісокористувача за наявності матеріалів лісовпрорядкування. Тобто землі державного підприємства були самовільно захоплені і на сьогодні фактично перебувають у приватній власності, що призвело до збитків підприємства на 4,4 млн грн.

Також під час обстеження площ лісового фонду підприємства встановлено, що на території лісу орієнтовною площею 40 га, яка межує з населеним пунктом  Білий Берег, розташовані будівлі, огороджені металевою сіткою, територія охороняється на пропускному пункті. На цю територію комісія не була допущена.

Брак дієвого контролю на підприємстві призвів до самовільних рубок дерев, що завдало шкоди на понад 356 тис. грн.

Проводячи інвентаризацію на лісосіках, державні аудитори виявили нестачу лісопродукції та пиломатеріалів на суму близько 780 тис. грн та їхні лишки на суму майже 112 тис. грн.

Крім того, підприємство недоотримало понад 164 тис. грн через безпідставне переведення заготовленої лісопродукції в нижчі сорти та її реалізацію за заниженими цінами. До того ж на порушення відомчих нормативних документів  реалізація заготовленої деревини здійснювалася без проведення аукціону – за прямими договорами.

Посадові особи підприємства не вжили заходів щодо своєчасного стягнення заборгованості за відпущену лісопродукцію і втратили боржника у зобов’язанні, що призвело до збитків на суму 638 тис. грн.

Також на підприємстві власним коштом безпідставно покрили витрати іншого суб’єкта господарювання на суму більш як 235 тис. грн, без погодження з органом управління придбали легковий автомобіль, вартість якого перевищує експертну оцінку на понад 73 тис. грн, зайво сплатили підрядній організації майже 33 тис. грн за невиконані роботи із заготівлі лісопродукції, незаконно списали виробниче обладнання вартістю близько 17 тис. грн.

Через недотримання нормативно-правових актів з оплати праці і допущення порушень під час нарахування та виплати заробітної плати збитки підприємства сягнули майже 218 тис. грн. Зокрема, генеральному директору  виплачено заробітну плату, премії та надбавки без первинно-розпорядчих документів, погоджених з органом управління. Також строковим працівникам було безпідставно завищено посадові оклади та виплачено премії, а працівникам, які на момент виплати не перебували в трудових відносинах з підприємством, зайво нараховано єдиний соціальний внесок на компенсацію за невикористані дні відпусток.

Матеріали ревізії передано до прокуратури Київської області.