22 жовтня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Ревізія Одеського національного медичного університету версія для друку
Ревізія Одеського національного медичного університету 6 вересня 2018  |  Прес-служба Державної аудиторської служби України

Державна аудиторська служба України на виконання пункту 2.15 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Державної аудиторської служби України на ІІ квартал 2018 року провела ревізію фінансово-господарської діяльності Одеського національного медичного університету (далі – Університет) за період з 01.05.2015 по 01.06.2018, якою встановлено низку порушень, що відображені в акті ревізії від 23.07.2018 № 04-21/12.

За результатами ревізії установлено порушень фінансової дисципліни на загальну суму 27 301,9 тис. грн, з них порушення, які призвели до матеріальної шкоди (збитків), на суму 3 315,7 тис. грн, з яких під час ревізії усунуто на суму 2 310,9 тис. гривень.

По-перше, через недотримання Університетом законодавства допущено порушення під час використання коштів на реконструкцію, капітальний та поточні ремонти,  через що державному бюджету завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 2 186,3 тис. гривень.

Зокрема, Університет прийняв у підрядних організацій обсяги будівельно-монтажних робіт, які фактично не виконані, але оплачені у повному обсязі, на суму 1 444,5 тис. гривень.

Крім цього, Університет та один із підрядників змінили в актах виконаних будівельних робіт форми КБ-2в обсяги, перелік та вартість окремих робіт, визначених договором, які надалі були оплачені, на суму 741,8 тис. гривень.

По-друге, через неналежний контроль з боку керівництва Університету пропущено строк позовної давності та втрачено боржників у зобов'язанні в частині відшкодування вартості навчання, чим завдано матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на суму 356,6 тис. гривень.

Університет не вживав заходів щодо стягнення зі студентів, які не відпрацювали протягом трьох років в державному секторі народного господарства, вартості навчання та отриманої стипендії.

По-третє, Університет з порушенням законодавства здійснив видатки на оплату праці працівників, через що державному бюджету завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 376,6 тис. грн, найсуттєвіші з них такі:

до розрахунку відпускних за 2016 рік безпідставно включено річну премію за 2015 рік, що призвело до зайвого нарахування та виплати відпускних у 2016 році на суму 200,8 тис. грн;

43-м зовнішнім сумісникам під час перебування на лікарняному або у відрядженні за основним місцем роботи здійснювали нарахування та виплату заробітної плати в Університеті на суму 124,6 тис. грн;

трьом працівникам Університету після встановлення доплати за наявність вченого звання професора у розмірі 33% одночасно продовжувалася виплата доплати за вчене звання доцента у розмірі 25% посадового окладу (сума порушення – 20,7 тис. грн);

до розрахунку величини мінімальної заробітної плати працівників враховувався лише посадовий оклад, доплати та надбавки без врахування премій та індексації доходів громадян (сума порушення – 16,6 тис. грн) тощо.

Крім цього, Університет допустив інші порушення, які призвели до матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету, а саме:

надав орендарю частину земельної ділянки та частину нежилих приміщень без укладення договору оренди, через що недоотримано орендної плати на загальну суму 235,4 тис. грн;

оплатив фактично не надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на суму 97,7 тис. грн;

здійснив покриття витрат сторонніх юридичних осіб на загальну суму 59,7 тис. грн тощо.

Також ревізією установлені інші порушення, такі як:

проведення процедури закупівлі з порушенням Закону України «Про публічні закупівлі» (10 015,7 тис. грн); 

не відпрацювання випускниками протягом трьох років в державному секторі народного господарства, а також не відшкодовано ними вартості навчання та отриманої стипендії (5 950,4 тис. грн);

завищення вартості основних засобів через безпідставне відображення в обліку земельної ділянки (5 917,2 тис. грн);

неотримання Університетом коштів за виконання клінічних досліджень (487,2 тис. грн);

заниження дебіторської заборгованості за теплопостачання (479,1 тис. грн);

зайве витрачання коштів на використання та утримання трьох легкових автомобілів (334,7 тис. грн);

лишки матеріальних цінностей (320,6 тис. грн);

заниження вартості нематеріальних активів через невідображення та відображення за заниженою вартістю в бухгалтерському обліку патентів (301,3 тис. грн);

призначення осіб на посади директорів клінік без проведення відповідного конкурсу та без погодження Міністерства охорони здоров’я України тощо.

Поряд з цим під час ревізії установлені такі факти, а саме:

не вжито заходів щодо приведення у відповідність до чинного законодавства документів про право власності житлових приміщень за 4 адресами та достовірності їх відображення у бухгалтерському обліку Університету загальною площею 3 377,2 кв м і балансовою вартістю 43 007,6 тис. грн;

на період перебування штатних працівників Університету в оплачуваних щорічних відпустках чи на час їх хвороби відділом кадрів на ці посади за відсутності у відповідних структурних підрозділах вакантних посад, приймалися в штат інші особи з виплатою їм посадових окладів, надбавок та компенсаціїй невикористаної відпустки (сума проведених виплат 1 383,0 тис. грн);

Університету у 2015 та 2016 роках збільшено штатну чисельність працівників, на заробітну плату яких використані кошти державного бюджету на суму 447,2 тис. грн (обмеження установлене  постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2014 року № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету»).

За результатами ревізії Держаудитслужба направила Університету вимоги щодо вжиття заходів за результатами виявлених ревізією порушень та передала матеріали ревізії Головному слідчому управлінню Національної поліції України.