26 листопада 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Гроші на холод: антарктичні експедиції дорого обходяться державі версія для друку
Гроші на холод: антарктичні експедиції дорого обходяться державі 25 жовтня 2018  |  Прес-служба Держаудитслужби

Державна аудиторська служба України у ІІ кварталі 2018 року провела ревізію фінансово-господарської діяльності Національного антарктичного наукового центру за період з 01.01.2014 до 01.03.2018.

Із загального обсягу, отриманих у ревізійному періоді ДУ «НАНЦ» асигнувань на суму 196 487,8 тис. грн, ревізією встановлено порушень загалом на суму 85 619,3 тис. грн, з яких порушення, що призвели до втрат – 1 179,5 тис. грн, та низку інших порушень фінансової дисципліни (порушень із ведення бухгалтерського обліку, бюджетного законодавства тощо) на суму 84 439,8 тис. грн. Окрім цього, встановлено порушення при проведенні процедур закупівель, за результатами яких укладено договорів на суму 70 700 тис. грн.

У вітчизняному антарктичному центрі бюджетні кошти витрачаються здебільшого не на проведення корисних для країни наукових досліджень, а на закордонні відрядження та інші, економічно необґрунтовані  цілі. На сьогодні потребу в бюджетних коштах, більшу частину з яких (65 ¬ 80 %) становлять видатки на організацію та проведення антарктичних експедицій, ДУ «НАНЦ» визначала із недотриманням бюджетного законодавства без відповідних розрахунків та економічних обґрунтувань.

Із 12 об’єктів антарктичної станції «Академік Вернадський» на балансі ДУ «НАНЦ» обліковувалися лише два з них. Під час ревізії всі об’єкти антарктичної станції поставлено на облік та проведено їхню дооцінку на суму 42 135,0 тис. грн.

Також протягом 2015 – 2016 років ДУ «НАНЦ» допущено бюджетне правопорушення через взяття бюджетних зобов’язань на суму 40 218,9 тис. грн (шляхом укладення договорів з компанією Bomelevia Investments Limited) без затверджених на момент укладання договорів кошторисів бюджетних асигнувань.

Через укладання впродовж 2014 – 2016 років договорів з іноземними компаніями-нерезидентами (Кіпр, Латвія) на надання послуг з підготовки та проведення ХІХ – ХХІ Українських антарктичних експедицій в іноземній валюті ДУ «НАНЦ» через зростання курсу валют на момент розрахунків була змушена витратити 20 770,6 тис. грн бюджетних коштів, які могли бути спрямовані на виконання пріоритетних завдань Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011 – 2020 роки.

Через недотримання вимог Положення про Українську антарктичну експедицію та Норм забезпечення учасників українських антарктичних експедицій ДУ «НАНЦ» протягом 2014 – 2017 років використано бюджетних коштів на закупівлю продуктів харчування та придбання особистих засобів гігієни зимівників, не передбачених затвердженими нормами, загалом на суму 654,7 тис. грн.

Також за рахунок коштів ДУ «НАНЦ» направлено до закордонних відряджень та у короткострокову сезонну антарктичну експедицію осіб, участь яких була необов’язковою, на що витрачено понад 70 тис. грн бюджетних коштів.

Водночас ревізією встановлено завищення вартості наукових робіт, що виконувалися за замовленням ДУ «НАНЦ» іншими науковими установами та вищими навчальними закладами, на загальну суму 68,4 тис. грн.

Крім того, проведеною в ДУ «НАНЦ» інвентаризацією встановлено нестачу біологічних та геологічних зразків вартістю 123 тис. грн.

Нагадаємо, що Держаудитслужба виявила кінотрюки з бюджетними коштами, установивши низку чинників, через які Мінкультури і Держкіно не забезпечують ефективного використання бюджетних коштів.