28 вересня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Результати контрольних заходів, проведених Держаудитслужбою у системі Укравтодору версія для друку
Результати контрольних заходів, проведених Держаудитслужбою у системі Укравтодору 16 листопада 2018  |  Прес-служба Державної аудиторської служби України

Держаудитслужбою у 2018 році (у квітні - серпні 2018 року) вперше було застосовано одночасне проведення аудиту виконання бюджетних програм Укравтодором у 2015-2017 роках, та ревізій фінансово-господарської діяльності обласних служб автомобільних доріг за аналогічний період.

Під час аудиту було охоплено близько 60 млрд грн, з яких майже 35 млрд грн спрямовано обласним САД. Також проведено класичні ревізії фінансово-господарської діяльності згаданих служб, під час яких було проведено 352 зустрічні звірки, досліджено понад 20 млрд гривень.

Практично у кожній області встановлено випадки неефективного та нераціонального використання коштів, а також неналежного виконання ремонтно-будівельних робіт, завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, тощо.

Контрольними заходами у кожній без винятку обласній САД виявлено фінансових порушень загальна сума яких склала майже 190 млн грн, з яких понад 130 млн грн – порушення напряму пов’язані із виконанням ремонтно-будівельних робіт.

Найбільше порушень виявлено контрольними заходами у САД в Миколаївській, Волинській, Закарпатській, Луганській, Полтавській та Львівській областях.

Основною причиною допущених порушень є діюча система контролю якості в обласних САД, яка має низку недоліків.

Зокрема підрядна організація, яка здійснюва ремонт дороги в Миколаївській області, не змогла підтвердити влаштування асфальтобетонної суміші, виготовленої з використанням модифікованого бітуму. Відсутність сертифікатів відповідності, інших необхідних документів свідчить про використання суміші невідповідного складу, за яку сплачено 65 млн гривень.

У Луганській області під час проведення ремонту відбулося повне руйнування основи дорожнього полотна, на яку витрачено 5,3 млн грн, що унеможливлює завершення ремонтних робіт.

У Хмельницькій області підрядною організацією на улаштування вирівнюючого шару використано у два рази менше асфальтобетонної суміші, ніж пред’явлено до оплати замовнику. Такими діями державі завдано втрат на суму 2,4 млн грн, вже не кажучи про довговічність автомобільної дороги на цій ділянці.

За результатами досліджень та випробувань, проведених ДП «Дорожній контроль якості» у 2016-2107 роках, виявлено значні дефекти та недоліки, пов’язані, як з недотриманням технології виконання робіт, так і з використанням неякісних матеріалів.

Також аудит засвідчив, що не зважаючи на обмеженість наявних фінансових ресурсів, спостерігається постійне перенесення остаточних термінів завершення інвестиційних проектів, які реалізуються за рахунок кредитних ресурсів міжнародних фінансових організацій.

Зокрема по окремих інвестиційних проектах на початковому етапі не було вирішено питання придбання земельних ділянок, на яких планувалось будувати автомобільні дороги, не забезпечено своєчасну розробку та затвердження проектно-кошторисної документації.

Звісно обсяги фінансування Укравтодору не відповідали реальним потребам в коштах, тому ефективне використання наявних коштів – це нагальна необхідність. Запровадження функціонування державного дорожнього фонду сприяє значному збільшенню обсягів бюджетного державного фінансування дорожньої галузі, що у майбутньому повинно позитивно позначиться на темпах її розвитку.

Нагадаємо, що Державна аудиторська служба України виявила мільярдні порушення в Мінекології.