9 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Державні аудитори провели ревізію ВД Фонду соціального страхування України та встановили порушень на суму понад 14 млн грн версія для друку
Державні аудитори провели ревізію ВД Фонду соціального страхування України та встановили порушень на суму понад 14 млн грн 7 травня 2019  |  Прес-служба Держаудитслужби

Державна аудиторська служба України провела ревізію фінансово-господарської діяльності Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України  (далі – ВД Фонду) за період з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року. Ревізією встановлено порушень фінансової дисципліни на загальну суму 14,7 млн грн, з них таких, що призвели до матеріальної шкоди, на суму 673 тис. грн.

Зокрема, ВД Фонду завищено в обліку вартості нематеріальних активів внаслідок зарахування на баланс нематеріальних активів за відсутності відповідних первинних документів (патенту, свідоцтва, ліцензійного договору, договору про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності, договору про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності) щодо виключних майнових прав на комп’ютерні програми на суму майже 14 млн грн.

Колишньому директору ВД Фонду Баженкову Є.В. зайво нараховано та виплачено премій на суму 207,3  тис. грн, матеріальних допомог для вирішення соціально-побутових питань на суму 99, 7 тис.грн, надбавки на суму 2,2 тис. грн та відповідно зайво сплачено єдиного соціального внеску на загальну суму    35, 7 тис. грн, чим заподіяно матеріальної шкоди на зазначені суми.

ВД Фонду не забезпечила подання регресного позову про відшкодування витрат на виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу, сплати єдиного соціального внеску, судових зборів, витрат на професійну правничу допомогу, здійснених ВД Фонду на виконання рішень судових інстанцій щодо визнання незаконними рішень про звільнення працівників та їх поновлення на займаних посадах, чим заподіяно матеріальної шкоди на суму 324,1 тис. грн.

Також ВД Фонду несвоєчасно відобразила господарські операції щодо оприбуткування основних засобів (об’єктів нерухомого майна), отриманих за передавальними актами (актами приймання-передачі) у регістрах бухгалтерського обліку на суму 109, 4 тис.грн.

ВД Фонду господарські операції за отримання послуг від Санаторію «Україна» у грудні 2017 року відображено в облікових регістрах на підставі первинних документів, складених у січні 2018 року, чим завищено в обліку станом на 31.12.2017 кредиторську заборгованість за розрахунками з Санаторієм «Україна» на суму 818, 2 тис. грн.

Окрім цього, інвентаризаційною комісією ВД Фонду у протоколах та інвентаризаційних описах, складених за результатами проведених у 2017 та 2018 роках інвентаризацій, зазначено недостовірну інформацію щодо фактичної наявності нематеріальних активів на загальну суму 35,4 млн грн, які були вилучені правоохоронними органами.

За результатами ревізії Держаудитслужба надіслала ВД Фонду вимоги щодо вжиття заходів за результатами виявлених ревізією порушень та передала матеріали ревізії Головному слідчому управлінню Національної поліції України.

Нагадаємо, що Державна аудиторська служба України провела ревізію фінансово-господарської діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.