28 травня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук
«Травень 2020»
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
дата з:
по:
1

...
Головна  » Новини» Аудитори Хмельниччини провели державний фінансовий аудит бюджету Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади версія для друку
Аудитори Хмельниччини провели державний фінансовий аудит бюджету Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади 23 травня 2019  |  Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Аудитори Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області провели державний фінансовий аудит бюджету Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади за період з 01 січня 2016 по 31 грудня 2018 року, під час якого встановлено факти неефективних управлінських дій та рішень, що призвели до упущених вигод на суму понад 2,4 млн грн, а також непродуктивних витрат  на суму понад 4,8 млн грн.

Зокрема, проведеним аудиторським дослідженням виявлено чинники, які не повною мірою сприяють максимальному наповненню бюджету Дунаєвецької ОТГ:

місцевий бюджет втрачає кошти через невідповідність частини чинних договорів оренди землі умовам чинного законодавства в частині застосування застарілої нормативно-грошової оцінки землі;

за умови перерахування до бюджету громади ПДФО за працівників філій підприємств, які працюють на території ОТГ, бюджет ОТГ може додатково отримати 1306,9 тис. грн на рік податку (за умови виплати працівникам лише мінімальної заробітної плати).

При дослідженні питання ефективності прийнятих рішень про встановлення місцевих податків і зборів на території об’єднаної територіальної громади виявлено, що застосування мінімальних ставок по земельному податку, єдиному податку для високорентабельних видів підприємницької діяльності та податку на майно, відмінне від земельного податку не сприяє наповненню бюджету;

одним  із резервів надходжень до бюджету є справляння збору за місця для паркування транспортних засобів, рішення за яким міською радою прийнято, але незважаючи на це, відведених місць для організацій та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів немає.

 

 

Також під час аудиту виявлено, що за рахунок бюджетних кошів виділених комунальному підприємству «Благоустрій Дунаєвеччини» фактично забезпечено службовим автотранспортом посадових осіб міської ради, що свідчить про неефективне використання бюджетних коштів на суму понад 479 тис. грн.

Не повною мірою забезпечено укладання договорів на вивезення твердих побутових відходів, що призводить до нераціональних витрат з бюджету на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.

Аудитори встановили, що у 2016-2017 роках на будівництво сортувального цеху твердих побутових відходів за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ використано 4289,5 тис. грн.

Під час аудиту проведено обстеження цеху з переробки твердих побутових відходів.

Однак за результатами проведеного обстеження встановлено, що цех з переробки твердих побутових відходів фактично не функціонує. На території сміттєзвалища перебуває фактично не змонтоване під час його будівництва обладнання.

Отже, наявна ситуація із нефункціонуванням цеху призводить до неефективного використання бюджетних коштів, що не дає змоги зменшити негативний вплив сміття і відходів на навколишнє середовище та отримати додаткові доходи від вказаної діяльності.

Окрім того, проведеним аудитом використання бюджетних коштів, спрямованих на капітальні видатки в галузі освіти, установлено, що протягом 2016-2017 років, за рахунок коштів бюджету Дунаєвецької міської ОТГ та за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ проведено реконструкцію адмінбудинку під дитячий навчальний заклад в с. Гірчична на загальну суму 1888,6 тис. гривень.

Водночас аудит встановив, що частина приміщення дошкільного навчального закладу, яке підлягало реконструкції під заклад дошкільної освіти, фактично використовується під розміщення Гірчичнянського старостинського округу.

Під час аудиту підтверджено, що наявна в районі система внутрішнього контролю є недостатньою для попередження всіх суттєвих порушень і недоліків та не забезпечує на належному рівні фінансово-бюджетну дисципліну, що підтверджено контрольними заходами під час аудиту.

За результатами проведеного державного фінансового аудиту надано низку пропозицій, реалізація яких сприятиме забезпеченню дотримання вимог бюджетного законодавства, уникненню необґрунтованих витрат, врахуванню усіх можливих резервів зміцнення ресурсної бази селищного бюджету та підвищенню ефективності використання бюджетних коштів, направлених на надання конституційно гарантованих соціальних послуг населенню.

Про результати контрольного заходу поінформовано  Хмельницьку обласну державну адміністрацію  та Хмельницьку обласну раду.   

Нагадаємо, що фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області провели ревізію фінансово-господарської діяльності Львівського комунального підприємства «Зелене місто» за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2018 року.