28 вересня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Аудитори Черкащини виявили неефективне використання коштів міського бюджету на суму понад 126 млн грн версія для друку
Аудитори Черкащини виявили неефективне використання коштів міського бюджету на суму понад 126 млн грн 5 червня 2019  |  Прес-служба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області (далі – Управління) провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм щодо підготовки кадрів професійно-технічними закладами та іншими закладами освіти Департаментом освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради за період 01.01.2016 по 31.12.2018.

Під час аудиту встановлено низку проблем, що призвели до неефективного використання коштів міського бюджету на суму понад 126 млн грн.

Зокрема, на підготовку учнів з Черкаської області, частина яких становить 64% від загальної кількості учнів, в міських закладах профтехосвіти з бюджету м. Черкаси протягом 2016-2018 років витрачено коштів на загальну суму 125 млн грн. При цьому відповідно до чинного законодавства з обласних бюджетів можуть здійснюватися видатки на підготовку кадрів на умовах регіонального замовлення для потреб усієї області.

Окрім цього, установлено, що протягом 2018 року наявна мережа навчальних закладів професійно-технічної освіти міста Черкаси не сприяла економному та раціональному витрачанню коштів, виділених з міського бюджету на виконання бюджетних програм, що призвело до розпорошення ресурсів на суму 616,3 тис. грн.

Також, неналежна координація дій закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями та низький рівень контролю з боку керівників навчальних закладів за повнотою власних надходжень призвели до втрати можливостей отримання доходів від виробничої практики за 2016-2018 роки на загальну суму 2,2 млн грн.

З огляду на результати державного фінансового аудиту та з метою усунення дії наведених чинників та поліпшення ефективності використання бюджетних коштів аудитори надали обґрунтовані рекомендації та пропозиції по ефективному використанню коштів.

Нагадаємо, протягом січня - березня 2019 року аудитори Черкащини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 5 млн грн.