9 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Львівські аудитори виявили неефективне використання коштів та втрати на суму 6,3 млн грн в Грабовецькій об’єднаній територіальній громаді версія для друку
Львівські аудитори виявили неефективне використання коштів та втрати на суму 6,3 млн грн в Грабовецькій об’єднаній територіальній громаді 7 червня 2019  |  Прес-служба Західного офісу Держаудитслужби

Фахівці Західного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит бюджету Грабовецької об’єднаної територіальної громади Стрийського району Львівської області за 2016-2018 роки та виявили неефективне використання коштів місцевого бюджету на суму 0,3 млн грн, втрати (недоотримання) бюджету на суму 6,3 млн грн доходів та резерви щорічних додаткових надходжень на суму 1,1 млн грн за умови прийняття певних управлінських рішень.

Зокрема, через сплату податку на доходи фізичних осіб - працівників Дулібської загальноосвітньої школи (школа розташована в селі Грабовець) в районний бюджет, а не за фактичним місцезнаходженням до бюджету ОТГ не надійшло коштів на суму понад 1 млн грн. У разі сплати ПДФО до бюджету Грабовецької ОТГ щорічні додаткові надходження становитимуть щонайменше   412,8 тис. грн.

Поряд з цим до втрати доходів ОТГ на суму 942,7 тис. грн призвели відсутність повною мірою в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомостей про об’єкти житлової нерухомості, що є базою для нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб, а також неподання податкової декларації платниками податку чи надання ними недостовірних даних.

Через тривалий процес припинення діяльності державного підприємства Міністерства оборони України «Аеропорт Львів-2» та неприйняття Міністерством оборони України рішення щодо реалізації його майна бюджетом Грабовецької ОТГ не отримано надходжень земельного податку від цього підприємства на суму          3,4 млн грн.

Окрім того, ОТГ втрачала доходи через недостатній контроль за виконанням договорів про оренду земельних ділянок, недостатню роботу щодо укладання договорів оренди земельних ділянок як під викупленими об’єктами нерухомості, так і сільськогосподарськими угіддями тощо.

Установлено, що не повністю освоєно кошти, отримані з державного бюджету на розвиток інфраструктури ОТГ (облаштування робочих місць Центру надання адміністративних послуг). З отриманих коштів на суму 3,2 млн грн майже 117 тис. грн повернено до державного бюджету.

У результаті внесених змін до порядку використання коштів медичної субвенції на суму 723,1 тис. грн, не використаних для надання первинної медичної допомоги, які могли бути спрямовані на необхідне оновлення матеріально-технічної бази медичних закладів первинної ланки, тепер може бути використано тільки на надання вторинної медичної допомоги. Одночасно через недосконалість механізму розподілу коштів медичної субвенції та укладення договорів на надання послуг вторинної медичної допомоги без врахування фактично пролікованих мешканців громади лікувальним закладам вторинного рівня спрямовано коштів на суму 696,6 тис. грн більше медичної субвенції, ніж ними фактично надано послуг мешканцям Грабовецької ОТГ.

За результатами державного фінансового аудиту надано низку пропозицій для підвищення ефективності використання фінансової та ресурсної баз об’єднаної територіальної громади.

Нагадаємо, що львівські аудитори виявили неефективне використання коштів та втрати у у відділі освіти Городоцької РДА на суму понад 13 млн грн.