28 вересня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Під час проведення державних фінансових аудитів суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі аудитори Вінниччини виявили неефективні управлінські дії версія для друку
Під час проведення державних фінансових аудитів суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі аудитори Вінниччини виявили неефективні управлінські дії 12 червня 2019  |  Прес-служба Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області

Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провело державні фінансові аудити діяльності державного підприємства «Дослідне господарство «Олександрівське» науково-виробничого центру «Соя» Національної академії аграрних наук України (далі – Підприємство) за період з 01.01.2016 по 31.12.2018 та Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України (далі – Станція) за період з 01.07.2016 по 31.12.2018.

Мета діяльності обох суб’єктів господарювання полягає в досягненні позитивних економічних результатів та отриманні прибутку від реалізації власної вирощеної сільськогосподарської продукції рослинництва та тваринництва, проте результати аудиторських досліджень засвідчили низку чинників, які зумовили неефективне використання фінансових ресурсів.

Зокрема, через відміну державної фінансової підтримки в частині дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість у досліджуваному періоді втрати Підприємства та Станції сягнули понад  5,3 млн грн та майже 1,6 млн грн відповідно.

Причиною непродуктивних витрат Станцією на майже 54 млн грн став брак оновленої матеріально-технічної бази та основних засобів, що зумовило придбання послуг в рослинництві від сторонніх фізичних та юридичних осіб.

Фактором ризику, який негативно вплинув на фінансово-господарську діяльність Підприємства є втрата активів на суму понад 170 тис. грн, через неналежну організацію претензійно-позовної роботи щодо повернення дебіторської заборгованості.

Також через неналежну організацію посадовими особами Підприємства виробництва продукції рослинництва здійснено понад 100 тис. грн непродуктивних витрат, які пов’язані з вирощуванням гороху.

Для покращання фінансового стану, підвищення ефективності управління коштами та державним майном аудитори надали директорам Підприємства та Станції низку обґрунтованих рекомендацій, які ті прийняли до виконання.

Нагадаємо, що вінницькі аудитори з початку 2019 року відшкодували втрат на суму понад 18 млн грн.