28 вересня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Львівські аудитори провели державний фінансовий аудит та ревізію діяльності КП «Телерадіокомпанія «Перший Західний» версія для друку
Львівські аудитори провели державний фінансовий аудит та ревізію діяльності КП «Телерадіокомпанія «Перший Західний» 18 червня 2019  |  Прес-служба Західного офісу Держаудитслужби

Фахівці Західного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит та ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Перший Західний» за період з 01.01.2015 по 31.12.2018та виявили  фінансових порушень, що призвели до незаконних витрат на суму 390,2 тис. грн, непродуктивних витрат - 4,7 млн грн та упущених вигод в отриманні доходів - 328,4 тис. грн.

Аудиторами виявлено незаконні видатки на оплату праці. Окремим працівникам виплачено премії, розмір яких перевищував максимальний, визначений Положенням про преміювання працівників підприємства. Це призвело до незаконних витрат на суму 337,9 тис. грн. Через порушення при встановленні щомісячної надбавки за вислугу років 2 працівникам завищено стаж роботи та незаконно витрачено коштів на суму 52,4 тис. грн.

Однією з причин непродуктивних витрат на підприємстві стала наявність великої кількості вакантних посад у штатному розписі, яка призвела до формування значної економії фонду оплати праці. У результаті майже  2,2 млн грн спрямовано на виплату матеріального заохочення працівників.

Водночас через неповне укомплектування штатних одиниць, до посадових обов’язків яких належать виробництво телевізійних програм та інших відеоматеріалів, телерадіокомпанія витратила коштів на суму 1523,7 тис. грн., на відповідні послуги, на виконання яких були залучені сторонні особи.

Окрім того, за наявності власних штатних одиниць, до посадових обов’язків яких належать рекламування послуг підприємства та проведення маркетингових досліджень, телерадіокомпанія укладала договори з виконавцями відповідних послуг, предметом яких був сам процес роботи, а не кінцевий результат, що призвело до неефективного використання 224,9 тис. грн.

У штатному розписі обслуговувалися посади комерційного директора та директора програм, не передбачені жодним нормативно-правовим актом, розмір посадових окладів яких встановлений на рівні заступника директора підприємства. Як наслідок, для їх фінансування непродуктивно витрачено 462,4 тис. грн.

Через невстановлення вартості платних послуг на рівні ринкової  (трансляції рекламних роликів)  підприємство у 2018 році недоотримало додаткових доходів  на суму 328,4 тис. грн.

Також виявлено низку інших фінансових порушень, які призвели до непродуктивного витрачання коштів підприємства.

За результатами державного фінансового аудиту підприємству надано 4 пропозиції (рекомендації) для покращання фінансового стану.

Нагадаємо, що львівські аудитори виявили неефективне використання коштів та втрати на суму 6,9 млн грн у КП «Стрийтеплоенерго».