28 вересня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Тернопільські аудитори виявили порушення та недоліки у Відділі освіти Кременецької міської ради версія для друку
Тернопільські аудитори виявили порушення та недоліки у Відділі освіти Кременецької міської ради 3 вересня 2019  |  Пресслужба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Відділом освіти Кременецької міської ради за період з 01.01.2016 по 31.03.2019.

Аудитом встановлено низку чинників, які негативно вплинули на ефективність виконання досліджуваних програм та рівень надання освітніх послуг жителям міста Кременець і призвели до нераціонального використання коштів на загальну суму 15,3 млн грн.

За наявності вільних приміщень та достатнього транспортного забезпечення підвозу учнів з метою уникнення малокомплектних класів не вживалися заходи з оптимізації витрат на утримання загальноосвітніх навчальних закладів. Організація навчального процесу у чотирьох з п’яти навчальних закладах дала б змогу заощадити кошти на суму майже 5,7 млн грн.

Незабезпечення укладання договорів з відповідними місцевими радами щодо відшкодування витрат, здійснених на надання освітніх послуг учням шкіл та вихованцям дошкільних закладів, які проживають на інших адміністративних територіях, спричинило додаткове навантаження на Кременецький міський бюджет на суму понад 8 млн грн.

Результати аудиту засвідчили відсутність у відділі освіти належної системи внутрішнього контролю та невжиття достатніх заходів для економії бюджетних коштів.

Зокрема, введення до штатних розписів двох закладів загальної середньої освіти понаднормативних посад заступника директора, бухгалтера, лаборанта та медсестри призвело до неефективних витрат бюджетних коштів на їх утримання на суму понад 470 тис. грн; зволікання із заміною штатних працівників (охоронців трьох дошкільних навчальних закладів) на послуги з позавідомчої охорони, за наявності такої можливості, спричинило додаткове витрачання бюджетних коштів на суму 795,2 тис. грн; неприведення загальноосвітніми навчальними закладами своїх витрат до затверджених бюджетних асигнувань призвело до взяття у 2018 році завищених зобов’язань із заробітної плати з нарахуваннями на суму 300,4 тис. грн.

Також відділом освіти не забезпечується належний контроль за кількістю та якістю закуплених обідів та дотриманням натуральних норм харчування у дошкільних закладах освіти.

Під час державного фінансового аудиту проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти за аналогічний період та встановлено фінансових порушень на суму 420 тис. грн.

Причиною виявлених втрат бюджетних коштів стало безпідставне підвищення посадових окладів педагогічним працівникам методичного кабінету та дошкільних навчальних закладів, що призвело до зайвої сплати єдиного соціального внеску (141 тис. грн); покриття коштами загального фонду видатків сторонніх юридичних осіб та витрат, пов’язаних із наданням платних послуг (всього 263 тис. грн); нецільове використання освітньої субвенції  (14,6 тис. грн) тощо.

З метою підвищення ефективності використання коштів міського бюджету аудитори надали керівництву Відділу освіти обґрунтовані пропозиції, а також вимогу про усунення порушень.

Нагадаємо, що тернопільські аудитори у Кременецькій міській раді виявили фінансових порушень на суму понад 1,4 млн грн.