6 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Черкаські аудитори провели державні фінансові аудити місцевих бюджетів версія для друку
Черкаські аудитори провели державні фінансові аудити місцевих бюджетів 11 листопада 2019  |  Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області завершили проведення державних фінансових аудитів бюджетів міст Золотоноша та Канів, а також Набутівської об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ) Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, за результатами яких встановлено факти неефективних управлінських дій та резервів наповнення дохідної частини місцевих бюджетів на суму майже 68 млн грн.

Незважаючи на те, що одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів є платежі від використання земель, місцевими бюджетами внаслідок неповної передачі в оренду, неперегляду чинних договорів оренди тощо втрачено можливість отримати додатково доходи на суму понад  4 млн грн (м. Золотоноша – 2,1 млн грн, м. Канів – 0,2 млн грн, Набутівська  ОТГ – 1,9 млн грн).

Через брак контролю за використанням земель, повнотою нарахування і своєчасністю сплати коштів до місцевих бюджетів не залучено додаткових надходжень на суму 1,5 млн грн (м. Канів – 0,3 млн грн, м. Золотоноша –  1,2 млн грн).

Запровадження органами місцевого самоврядування у періодах, що підлягали аудиторському дослідженню, ставок податку на нерухоме майно нижче за максимальний рівень, визначений Податковим кодексом України, позбавило можливості суттєво збільшити дохідну частину місцевих бюджетів, а отже призвело до втрати можливості отримати додаткових коштів на розвиток територіальних громад розрахунково на суму понад 28 млн грн (м. Канів – 12,53 млн грн, м. Золотоноша – 14,25 млн грн, Набутівська   ОТГ – 1,25 млн грн).

Канівською та Золотоніською міськими радами  не використано повною мірою повноважень, наданих Законом України  «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 № 3038, для додаткового наповнення місцевих бюджетів, зокрема, в частині застосування розміру пайової участі на рівні 10% загальної кошторисної вартості будівництва для нежитлових будівель та споруд, заниження бази для обрахування пайової участі тощо, що позбавило можливості отримати до бюджетів додаткові надходження на загальну суму 2,8 млн грн.

Через затвердження на місцевому рівні орендних ставок на значно нижчому рівні, ніж передбачено для майна державної власності, втрачено можливість отримати додаткові доходи до бюджету міста Канів розрахунково на суму понад 1,0 млн грн та, враховуючи терміни закінчення дії договорів оренди, може призвести надалі до втрати можливості отримати додаткові доходи розрахунково на суму майже 1,0 млн грн.

Усіма місцевими бюджетами, в яких проводилося дослідження, через нерозміщення вільних залишків коштів на депозитних рахунках в банках втрачено можливість отримати додаткові доходи у вигляді відсотків від їх розміщення розрахунково на суму майже 1,0 млн грн (м. Золотоноша – 0,64 млн грн, м. Канів – 0,21 млн грн, Набутівська ОТГ – 0,12 млн грн).

Додатковим фінансовим навантаженням на бюджети міст Канів та Золотоноша є виділення коштів на суму 0,4 млн грн та 2,9 млн грн відповідно у статутні фонди комунальних підприємств, що не забезпечило досягнення мети бюджетної підтримки – поліпшення його фінансового стану, позаяк результатами їх діяльності є збиток. 

За результатами державних фінансових аудитів надані відповідні пропозиції, спрямовані на поліпшення ефективності використання бюджетних ресурсів і комунального майна територіальних громад, збільшення дохідної частини місцевих бюджетів.

Нагадаємо, що черкаські аудитори виявили порушень на суму понад  941 тис. грн у Катеринопільській центральній районній лікарні.