6 серпня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Чорнобильська аварія у публічних закупівлях версія для друку
Чорнобильська аварія у публічних закупівлях 21 листопада 2019  |  Пресслужба Держаудитслужби

Держаудитслужба в липні 2019 року провела моніторинг закупівлі будівельних робіт за об’єктом «Укриття» ДСП ЧАЕС,  яка здійснена державним спеціалізованим підприємством «Чорнобильська АЕС» з очікуваною вартістю 2,55 млрд грн.

За результатами моніторингу державні аудитори встановили невідповідність тендерних пропозицій учасників ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» та ТОВ «Ютем-Інжиніринг» вимогам тендерної документації, зокрема:

ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» на підтвердження досвіду виконання аналогічного договору з будівельних робіт надав договір у неповному обсязі, а також не надав усієї інформації про технічні дані за проєктом;

ТОВ «Ютем-Інжиніринг» на підтвердження виконання договору надав лише частину контракту та не надав позитивного листа-відгуку безпосередньо від замовника об'єкта будівництва – ДСП ЧАЕС;

Проте ДСП ЧАЕС, незважаючи на зазначені невідповідності, допустило таких учасників до оцінки.

Висновок за результатами моніторингу Держаудитслужба оприлюднила до укладання договору про закупівлю, але Замовник не усунув порушення та  уклав договір з переможцем торгів, з одночасним оскарженням результатів висновку до Київського окружного адміністративного суду. За результатами розгляду позову судом першої інстанції винесено рішення від 08.10.2019 № 320/4386/19, яким задоволено вимоги позивача про визнання противоправним та скасування висновку Держаудитслужби.

Зі свого боку, ознайомившись зі змістом оскаржуваного рішення від 08.10.2019, Держаудитслужба не погоджується з такими висновками суду першої інстанції.

Зазначимо, що розгляд справи судом відбувався у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження, незважаючи на вартість закупівлі на суму майже 2,1 млрд грн  та її складну специфіку. Також рішення  прийняті без повного з’ясування обставин справи та без надання правової оцінки доказам Держаудитслужби (майже по усіх порушенням викладених у висновку).

Наразі Держаудитслужба оскаржила рішення суду першої інстанції до Шостого апеляційного адміністративного суду та сподівається на об’єктивний та неупереджений розгляд справи.

Нагадаємо, що Держаудитслужба виявила невиконання бюджетних програм Державним агентством України з управління зоною відчуження.