22 вересня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Тернопільські аудитори виявили порушення та недоліки у Відділі охорони здоров’я та цивільного захисту населення Заліщицької райдержадміністрації версія для друку
Тернопільські аудитори виявили порушення та недоліки у Відділі охорони здоров’я та цивільного захисту населення Заліщицької райдержадміністрації 4 грудня 2019  |  Пресслужба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм відділом охорони здоров’я та цивільного захисту населення Заліщицької районної державної адміністрації (даліВідділ охорони здоров’я).

Під час аудиту виявлено низку проблем і недоліків при використанні бюджетних коштів і майна та в організації внутрішнього контролю, які призвели до зайвих витрат на суму  понад 10,1 млн грн.

Зокрема, аудитори встановили, що у досліджуваному періоді багатопрофільну стаціонарну медичну допомогу населенню Заліщицького району надавало дві лікарні. Проведений аналіз засвідчив, що матеріально-технічна база та стан медичного обладнання центральної районної лікарні дозволяють надавати якіснішу медичну допомогу, а її технічні характеристики дають змогу охопити медичним обслуговуванням всіх жителів Заліщицького району. Натомість будівля та матеріально-технічна база іншої лікарні потребують реконструкції та оновлення, кошти на які в досліджуваному періоді не планувалися та не здійснювалися. Отже, утримання двох лікарень зумовило додаткове витрачання коштів місцевих бюджетів на загальну суму 3,4 млн грн.

На надання медичної допомоги жителям інших територіальних громад, міст, районів та областей зазначені медичні заклади здійснили витрату на суму понад 2,5 млн грн, проте Відділ охорони здоров’я не вживав заходів щодо забезпечення компенсації зазначених витрат, що спричинило додаткове навантаження на видатки установ.

Крім цього, придбання медичних препаратів, які не входять до Національного переліку основних лікарських засобів, знищення понад 1700 доз вакцини вартістю майже 4 тис. грн через закінчення терміну зберігання; сплата штрафних санкцій та пені через допущення заборгованості з виплати заробітної плати призвели до непродуктивних витрат бюджетних коштів на суму  513 тис. грн.

Незабезпечення відображення в обліку лікувальних закладів вартості основних засобів та недотримання вимог законодавства щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно може призвести до втрат активів на загальну суму 3,7 млн грн.

Прийняття органами місцевого самоврядування та місцевої влади управлінських рішень щодо оптимізації мережі підприємств охорони здоров’я району дасть змогу щорічно заощадити 2,1 млн грн; залучення на утримання районних закладів охорони здоров’я коштів міського та селищного  бюджетів дасть змогу додатково отримати у наступному бюджетному періоді 1,0 млн грн. 

З метою поліпшення ефективності використання бюджетних коштів аудитори надали керівництву Відділу охорони здоров’я обґрунтовані пропозиції.

Окрім цього, під час проведення державного фінансового аудиту проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Заліщицька центральна районна лікарня» за період з 01 січня 2017 року по 31 серпня 2019 року та встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму понад 123 тис. грн. Причиною незаконних витрат стали порушення з оплати праці, зайва сплата єдиного соціального внеску, покриття за рахунок коштів загального фонду видатків, які мають здійснюватися за рахунок спеціального фонду тощо.

Ужитими під час ревізії заходами забезпечено відшкодування виявлених втрат на загальну суму понад 104 тис. грн.

За допущення фінансових порушень 13 посадових осіб притягнуто до  адміністративної  відповідальності.

Директору підприємства надіслано вимогу щодо повного усунення виявлених порушень.

Про результати ревізії поінформовано Заліщицьку районну раду, Заліщицьку районну державну адміністрацію та прокуратуру області.

Нагадаємо, що тернопільські аудитори протягом січня-жовтня 2019 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 32 млн грн.