22 вересня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Вінницькі аудитори дослідили ефективність виконання бюджетної програми «Надання спеціальної освіти школам естетичного виховання» версія для друку
Вінницькі аудитори дослідили ефективність виконання бюджетної програми «Надання спеціальної освіти школам естетичного виховання» 23 грудня 2019  |  Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетної програми «Надання спеціальної освіти школам естетичного виховання (музичним, художнім, хореографічним, театральним, хоровим, мистецьким)» (даліБюджетна програма) Департаментом культури Вінницької міської ради, спрямованої на забезпечення надання спеціалізованої освіти дітям, за період з 01.01.2017 по 30.06.2019.

Під час проведення аудиторського дослідження виявлено низку проблем у системі планування та використання бюджетних коштів, організації внутрішнього контролю, що зрештою призвело до неефективного витрачання  фінансових ресурсів.

Зокрема, через щорічний перегляд та подальше затвердження тарифів на платні освітні послуги в межах нижче законодавчо визначених граничних цін, що їх надають установи-учасники Бюджетної програми, було упущено можливість зменшити фінансове навантаження на міський бюджет на суму понад 60,6 млн грн.

Через високий рівень зношеності наявного обладнання (музичних інструментів та художнього інвентарю) в школах естетичного виховання знижений рівень якості надання спеціальної освіти.

За умови відшкодування установам-учасникам Бюджетної програми (відповідними міськими бюджетами) здійснених витрат за навчання учнів, що проживають поза межами Вінницької ОТГ,  економія коштів міського бюджету становила б понад 7,4 млн грн.

Утримання нерухомого майна, яке не використовується у навчальному процесі чи з іншою метою, стало передумовою виникнення непродуктивних витрат на суму понад 530 тис. грн  за умови здачі його в оренду Департамент культури отримав би додаткових економічних вигод на суму понад 1,1 млн грн.

Причиною додаткових витрат на суму понад 50 тис. грн стало придбання  однією із музичних шкіл комп’ютерних комплексів, які понад п’ять місяців не введені в експлуатацію та відповідно не мають жодного корисного ефекту.

З огляду на результати державного фінансового аудиту, для усунення дії наведених чинників та поліпшення ефективності використання бюджетних коштів Управління надало обґрунтовані пропозиції Департаменту культури та керівникам установ-учасниць, спрямовані на ефективність виконання  досліджуваної Бюджетної програми надалі.

Нагадаємо, що вінницькі аудитори протягом січня ‒ листопада 2019 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 35 млн грн.