3 червня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук
«Червень 2020»
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
дата з:
по:
1

...
Головна  » Новини» Аудитори Кіровоградщини провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Чорноліське лісове господарство» версія для друку
Аудитори Кіровоградщини провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Чорноліське лісове господарство» 10 лютого 2020  |  Нагадаємо, що кіровоградські аудитори виявили втрат на суму понад 4 млн грн під час ревізії Кропивницького будівельного коледжу.

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Чорноліське лісове господарство» (далі – Підприємство, лісгосп) за період з 01.01.2016 по 30.06.2019.

За результатами аудиту встановлено низку факторів та недоліків, які негативно впливають на ефективність фінансово-господарської діяльності Підприємства.

Через зміни в законодавстві щодо проведення рубок на територіях природно-заповідного фонду та тривалу процедуру оформлення дозволів на видалення захаращеності лісгосп протягом 2016-2018 років не проводив санітарно-оздоровчих заходів у заказнику «Чорноліський». Це, зі свого боку, сприяло погіршенню якості деревини, через що Підприємство розрахунково втратило понад 13 млн грн доходу. Крім того, недосконалість розпорядчих документів щодо безоплатної передачі товарно-матеріальних цінностей може свідчити про упущення Підприємством вигод в частині отримання додаткових доходів та здійснення непродуктивних витрат на 819,4 тис. грн.

Під час дослідження аудитори виявили низку ризикових операцій та прийнятих неефективних управлінських рішень, які негативно вплинули на фінансовий результат діяльності Підприємства.

Для прикладу, упущення вигод на загальну суму 368,6 тис. грн зумовлено такими чинниками: недотриманням порядку відображення кредиторської заборгованості, за якою минули строки позовної давності; ненарахуванням штрафних санкцій та непроведенням претензійно-позовної роботи щодо їх стягнення; реалізацією продукції, отриманої від промислової обробки деревини, за нижчими від виробничої собівартості цінами.

Причиною непродуктивних втрат Підприємством на суму понад 5 млн грн стали: сплата не передбачених фінансовими планами штрафних санкцій і страхових внесків за працівників лісгоспу та надання спонсорської допомоги протягом досліджуваного періоду; одержання юридичних послуг від сторонніх суб’єктів за наявності власного юрисконсульта; недостатньо ефективні управлінські рішення щодо попередження незаконних рубок лісу, що призвели до втрати необробленої деревини та нанесення шкоди лісовому господарству.

До того ж неефективність внутрішнього контролю за збереженням державного майна при проведенні річних інвентаризацій призвела до неможливості подальшого використання необоротних активів первісною вартістю 566,2 тис. грн.

Крім того, відсутність у Підприємства можливостей впливу на протизаконне захоплення земель лісового фонду сприяла самовільному захопленню 10,8 га земель, що призвело до розрахункових втрат на суму понад 2 млн грн, та заподіяло шкоди територіальним громадам на суму 90,5 тис. грн, що надалі може призвести до втрати земель державного лісового фонду.

Зважаючи на результати проведеного аудиторського дослідження та для покращання фінансових результатів діяльності, фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області надали низку рекомендацій, необхідних для поліпшення ефективності управління коштами і майном Підприємства.

Нагадаємо, що кіровоградські аудитори виявили втрат на суму понад 4 млн грн під час ревізії Кропивницького будівельного коледжу.