26 листопада 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Миколаївські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» версія для друку
Миколаївські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» 4 вересня 2020  |  Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП», яке управляється Державним концерном «Укроборонпром», за період  з 01.01.2017 по 31.12.2019.

Під час аудиторського дослідження виявлено низку проблем, які негативно впливають на фінансово-господарську діяльність підприємства, встановлено факти неефективних управлінських дій, що призвели або можуть призвести до непродуктивних витрат на загальну суму понад 94 млн грн.

Одним із основних видів доходів ДП «НАРП» є реалізація продукції на експорт, частка якого становить більше 50%. Для експорту власних послуг (продукції) військового призначення підприємство залучає уповноважених Урядом суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які виконують роль комісіонера при укладанні зовнішньоекономічних договорів з нерезидентами.

Проте відсутність розпорядчого документа ДК «Укроборонпром» щодо встановлення обмежень розміру комісійної плати та витрат комісіонера, дало змогу спецекспортерам, користуючись монопольним становищем, передбачати економічно необґрунтований розмір комісійної плати та відшкодування витрат за рахунок авіаремонтного заводу. Це призвело до додаткових витрат на суму понад 27 млн грн.

Окрім того, через несвоєчасне та неякісне виконання умов договорів щодо надання послуг з ремонту авіаційного майна, підприємством понесено зайвих витрат у вигляді штрафів на суму майже 18 млн грн.

За відсутності договірних зобов’язань за власні кошти підприємство здійснило ремонт літаків та авіаційного майна на суму понад 23 млн грн, що може стати потенційними втратами авіаремонтного заводу.

Залежність від спецекспортерів та фінансування з державного бюджету вплинули на рівень завантаженості підприємства протягом 2017-2019 років, що призвело до проведення додаткових витрат на оплату простоїв та доплат за роботу у вихідні та святкові дні на загальну суму майже 4 млн грн.

Встановлено факти придбання обладнання авіаремонтним заводом на загальну суму 9 млн грн, яке фактично не використовується.

За результатами аудиту з метою покращення фінансового стану підприємства аудиторами надано до виконання 16 рекомендацій.

Нагадаємо, що миколаївські аудитори за І півріччя 2020 року забезпечили відшкодування втрат державних ресурсів на суму 13 млн грн.