22 жовтня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини» Турбота про дітей по черкаськи або як Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради перешкоджає проведенню ревізії фінансово-господарської діяльності установи версія для друку
Турбота про дітей по черкаськи або як Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради перешкоджає проведенню ревізії фінансово-господарської діяльності установи 15 вересня 2020

В межах проведення державного фінансового аудиту міського бюджету міста Черкаси так і не розпочато проведення ревізії в Департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов 15 разів відмовлявся отримувати під розписку направлення і програму ревізії, не допускав посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії, мотивуючи свої дії різними надуманими причинами.

Департамент є одним з найбільших розпорядників коштів міського бюджету. Так, на утримання закладів та проведення заходів у сфері освіти з міського бюджету протягом 2017-2019 року та 6 місяців 2020 року проведено видатків на загальну суму 3,3 млрд грн, з яких 2,3 млрд грнце видатки на заробітну плату з нарахуваннями, 271,9 млн грн – оплата комунальних послуг та енергоносіїв і 128,5 млн грнпродукти харчування.

Незважаючи на спрямування мільйонних видатків на організацію харчування в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, у дитячих садочках м. Черкаси у 2019 році дітям не додано м’яса і м’ясопродуктів у кількості 21,9 тонн (14,8% до норми харчування), риби та рибопродуктів   18,1 тонни (27,8%), молока та кисломолочних продуктів 240,5 тонн (37,9%), фруктів 48,3 тонн (33%). Таким чином, харчування було неповноцінним, норми харчування дотримані не були, в результаті чого при здійсненні харчування діти не отримали продуктів на загальну суму близько 7 млн грн.

Щороку за рахунок коштів міського бюджету не забезпечено в повному обсязі потребу в коштах на оплату праці в закладах освіти. В той же час, на утримання Департаменту фінансування з міського бюджету здійснюється у завищених обсягах. Так, Установою протягом 2017-2020 років зайво заплановано та використано 3,9 млн грн на виплату допомоги на оздоровлення у сумі, що перевищує посадовий оклад, працівникам Департаменту.

Так, керівництво міста всіляко позиціонує свою відкритість і прозорість, а чи насправді це так, коли справа доходить до контролю коштів?

Протидія у проведенні контрольного заходу налаштовує на думку про порушення, які можливо приховує керівництво Департаменту.

Держаудитслужба не залишить без уваги порушення фінансово-господарської діяльності Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Органи державного фінансового контролю завжди готові до конструктивної співпраці, тому пропонуємо об’єкту контролю більше не створювати різного роду інсинуацій та припинити протидіяти закону. І на жаль, сьогодні, коли контролюючі та правоохоронні органи в умовах діючого законодавства є практично безсилими перед свавіллям місцевого чиновника, особливо коли питання стосується здоров'я наших дітей, залишається сподіватися на реакцію і тиск небайдужого громадянського суспільства!