19 червня 2018 | A A A
Пошук

...
Головна  » Результати діяльності » Аналітичні звіти  » 2010 » Звіт за 2010 рік» 2.5. Донецька область версія для друку
2.5. Донецька область 25 травня 2011

Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області, як структурний підрозділ державної контрольно-ревізійної служби, у межах наданих повноважень, протягом 2010 року спрямовувало свою діяльність на забезпечення виконання покладених на нього завдань. 

Робота Управління була зосереджена на здійсненні контролю за законністю та ефективністю використання коштів бюджетів усіх рівнів, державних цільових фондів, державного і комунального майна, інших активів держави та територіальних громад.

Протягом звітного періоду найбільш масштабними контрольними заходами, проведеними працівниками Управління були ревізії:

- фінансово-господарської діяльності вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, в тому числі щодо виконання бюджетної програми підготовки кадрів вищими навчальними закладами та реалізації окремих бюджетних програм;

- фінансово-господарської діяльності наукових закладів, що перебувають у віданні Національної академії наук України;

- використання бюджетних коштів, виділених для забезпечення діяльності сил цивільного захисту в установах, організаціях, підпорядкованих Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи;

- використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на 26-ти об’єктах контролю;

- фінансово-господарської діяльності 3-х підприємств, установ і організацій, підпорядкованих Міністерству промислової політики України;

- фінансово-господарської діяльності Державного підприємства „Донецька залізниця” та його 28-ми структурних підрозділів, які розташовані в Донецькій та Луганській областях;

- фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Донецькій області;

- фінансово-господарської діяльності Дочірнього підприємства „Донецький облавтодор” ВАТ „ДАК „Автомобільні дороги України” та його 24-х філій;

- фінансово-господарської діяльності 4-х топографо-геодезичних, картографічних підприємств, підпорядкованих Міністерству охорони навколишнього природного середовища України;

- окремих питань фінансово-господарської діяльності 3-х підприємств, установ і організацій, підпорядкованих Державному комітету України із земельних ресурсів, в тому числі використання коштів Стабілізаційного фонду для здійснення заходів з безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки;

- фінансово-господарської діяльності 9-ти підприємств, установ і організацій, що перебувають у віданні Національної академії аграрних наук України;

- окремих питань фінансово-господарської діяльності 29-ти підприємств, установ та організацій, підпорядкованих Міністерству внутрішніх справ України

- використання коштів державного бюджету, виділених на підготовку та проведення виборів Президента України у 22-х окружних виборчих комісіях;

- фінансово-господарської діяльності 7 органів, установ та підприємств Державної кримінально-виконавчої служби України.

Управлінням здійснювався оперативний контроль за дотриманням замовниками порядку проведення процедур закупівель.

Також, протягом року проведені ревізії фінансово-господарської діяльності підприємств, які підпорядковані Міністерству вугільної промисловості України

У листопаді 2010 року прийнято участь в нараді з керівниками підприємств вугільної промисловості Донецької області, що проведена  Управлінням вугільної промисловості Донецької облдержадміністрації, за результатами якої прийнято рішення керівникам державних підприємств області здійснити заходи щодо усунення порушень фінансово-господарської діяльності, які виявлені в ході ревізій КРУ в Донецькій області  і не допускати їх у подальшому.

Управлінням здійснювався операційний аудит на Державних підприємствах „Донецька залізниця” та „Маріупольський морський торговельний порт” за результатами яких виявлено 308 ризикових операцій на загальну суму 3,4 млрд грн. За результатами моніторингу господарських операцій надано 219 пропозицій, з яких враховано 77.

У звітному році проведено 17 аудиторських досліджень, серед яких 1 - аудит виконання Програми розвитку житлово-комунального господарства м. Макіївка; 8 - аудити виконання бюджетів міст Зугрес, Моспине, Дружківка, Костянтинівка, Артемівськ, смт. Новий Світ та Артемівського, Куйбишевського районів; 8 - аудити діяльності суб`єктів господарювання.

Контроль за виконанням місцевих бюджетів здійснювався також шляхом проведення ревізій. Так, протягом року Управлінням було проведено ревізії бюджетів міст Краматорськ, Маріуполь, Сніжне, Слов’янськ, Димитров, Шахтарськ та Волноваського, Мар’їнського, Старобешівського, Першотравневого районів.

У рамках співпраці з казначейськими та податковими органами Управлінням погоджуються плани-графіки проведення контрольних заходів, а також виїзних перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, проводяться спільні контрольні заходи, здійснюється взаємне інформування.

До органів виконавчої влади та місцевого самоврядування направлено 903 інформації про факти порушень, виявлених ревізіями і перевірками, в тому числі 400 – з проектами рішень для відповідного реагування та 20 аналітичних матеріалів про результати ревізій виконання бюджетів з 1 проектом рішення та 1 проектом розпорядження, за результатом розгляду яких прийнято 360 управлінських рішень.

Керівництвом Управління взято особисту участь у 4-х нарадах, що проведені органами виконавчої влади та місцевого самоврядування для розробки спільних заходів з вирішення проблемних питань щодо боротьби з ухиленням від оподаткування та мінімізацією податкових зобов’язань.

До Держфінмоніторингу було направлено 5 інформацій про фінансово-господарські операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 11,9 млн гривень.

У звітному періоді до Управління надійшло 304 звернення правоохоронних органів, з них прийнято до виконання та проведено 92 ревізії, у 114 випадках виділені спеціалісти. За результатами проведених контрольних заходів направлено до правоохоронних органів 342 матеріали, за якими порушено 71 кримінальну справу.

Працівниками Управління за участю представників прокуратури Донецької області, Управління СБУ в Донецькій області і Головного управління МВС України в Донецькій області проведено міжвідомчу нараду з питань методики виявлення та розкриття службових злочинів, у тому числі з ознаками корупції, забезпечення відшкодування завданих злочинами збитків та 2 семінари за участю правоохоронних органів.

З метою попередження та профілактики типових фінансових порушень працівниками Управління сумісно з фінансовими органами, органами державного казначейства проведено 82 семінари (наради) з керівниками та головними бухгалтерами розпорядників бюджетних коштів вищого та нижчого рівнів, а також отримувачів бюджетних коштів.

Також управлінням прийнято участь в 19 засіданнях та нарадах, які проводились Донецькою облдержадміністрацією та Донецькою обласною радою з питань діяльності регіону.

З метою забезпечення прозорості діяльності КРУ в області, доведення результатів роботи Управління до громадськості та попередження порушень фінансово-бюджетної дисципліни протягом 2010 року в друкованих виданнях розміщено 208 публікацій, проведено 61 виступ на телебаченні та 100 на радіо, в мережі Інтернет розміщено 141 інформацію. Також проведені „гаряча телефонна лінія” за участю першого заступника Голови ГоловКРУ та 2 прес-конференції.

 

Загальні дані про результати контрольно-ревізійної роботи КРУ в Донецькій області

 (тис. грн.)

Показники

Виявлено

Усунуто

2009 рік

2010 рік

2009 рік

2010 рік

1. Незаконні і не за цільовим призначенням проведені витрати, недостачі (розкрадання) коштів і матеріальних цінностей

 

 

 

 

- кількість підприємств, установ і організацій

1289

1062

Х

Х

- на суму

178678,5

419760

176516,9

106055,9

в тому числі бюджетних ресурсів

139643,2

197300

99801,7

29776,9

з них  державного бюджету

90431,5

172508

11247

11685,8

2. В тому числі недостачі (розкрадання) коштів і матеріальних цінностей в бюджетних установах

 

 

 

 

- кількість установ і організацій

193

137

Х

Х

- на суму

244,3

326,4

182,6

294,1

3. Недоотримано фінансових ресурсів

41235,1

71713,6

23207,5

33571,6

в тому числі  бюджетом

9160,9

8365,3

2365,7

3137,7

4. Фінансові порушення, що не призвели до втрат ресурсів:

з них

1781585,1

4163596,4

1158451,3

1155130,7

- заниження в обліку вартості активів та їх лишки

385392,8

518419,4

652988,2

518362,7

За даними звітності про результати контрольно-ревізійної роботи з перевірених протягом 2010 року 1114 об’єктів різних форм власності незаконні, нецільові витрати, а також недостачі коштів і матеріальних цінностей виявлено на 1062 підприємствах, в установах і організаціях на загальну суму 419,8 млн грн., в тому числі бюджетних ресурсів – на 197,3 млн грн., з яких майже 172,5 млн грн. (87,4 %) – кошти державного бюджету.

Крім того, виявлено недоотримані бюджетами всіх рівнів, бюджетними установами та організаціями, підприємствами всіх форм власності фінансові ресурси на загальну суму понад 71,7 млн грн., в тому числі бюджетами – майже на 8,4 млн гривень.

Фінансові порушення, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, виявлено на 912 об’єктах на суму майже 4,2  млрд грн., з яких: взяття до сплати зобов’язань, що перевищують бюджетні асигнування, на суму 260,4 млн грн.; заниження в обліку вартості активів та невзяття їх на баланс на суму 518,4 млн грн.; завищення кредиторської заборгованості та зобов’язань перед фізичними особами на 13,8 млн грн.; завищення потреби в бюджетних коштах на суму, яку не профінансовано –      на 14,8 млн грн.; оплата за державні кошти вартості товарів, робіт і послуг без проведення процедури закупівлі – на 2,1 млрд грн. тощо.

Серед порушень фінансово-бюджетної дисципліни найбільш поширеними є:

Порушення законодавства з оплати праці та штатної дисципліни: 

Державним підприємством „Торезантрацит” Міністерства вугільної промисловості внаслідок безпідставного завищення розцінок за видобуте вугілля та проведення гірничих виробок, виплати не передбаченої нормативними документами премії до святкових та ювілейних дат при відсутності прибутку, нарахування премій за виконання особливо важливого завдання робітникам дільниць прохідницьких робіт у розмірі 100 % прямого заробітку замість 50 % тощо зайво витрачено 1,6 млн грн. Крім зазначеного, на утримання понаднормативних посад начальника відділу кадрів, керівних, інженерно-технічних працівників, інших фахівців апарату управління витрачено коштів у сумі 614,3 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УБОЗ УМВС України в Донецькій області.

Державним підприємством „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості на утримання понаднормативних посад керівників, інженерно-технічних працівників, спеціалістів використано коштів у сумі 1,4 млн грн. Крім того, при відсутності прибутку виплачено не передбачені галузевою угодою премії працівникам відокремлених підрозділів до ювілейних дат, що призвело до зайвих витрат у сумі 521,7 тис. гривень.

Державним підприємством „Артемвугілля” Міністерства вугільної промисловості на утримання понаднормативних посад заступника генерального директора - директора з соціальних питань і зв’язків з громадою, заступника технічного директора, провідного інженера із спецроботи – начальника штабу цивільної оборони – майстра виробничого процесу, заступника головного інженера з виробництва, заступника головного бухгалтера по фінансам тощо витрачено коштів у сумі 1,3 млн гривень.

Державним підприємством „Красноармійськвугілля” та його структурними підрозділами Міністерства вугільної промисловості на утримання понаднормативних посад (9,5 одиниць керівних, інженерно-технічних працівників, інших фахівців апарату управління) та понадштатних (52,5 одиниць гірничих майстрів, помічників і заступників начальників дільниць, начальників змін, завідуючих гірничих робіт, інженерів, економістів, бухгалтерів, працівників медично-оздоровчої служби та інших) витрачено коштів у загальній сумі 929,9 тис. грн. Матеріали ревізії передано до ГУ МВС України в Донецькій області.

Державним підприємством „Сніжнеантрацит” Міністерства вугільної промисловості на утримання понадштатних та понаднормативних посад працівників (слюсарі, механіки, начальник відділу статистики, інженер-програміст та інші) витрачено 602,8 тис. грн., а внаслідок завищення посадових окладів та безпідставно виплачених премій зайво витрачено ще 252,8 тис. гривень.

Державним підприємством „Дзержинськвугілля” та його структурними підрозділами Міністерства вугільної промисловості на утримання понаднормативної чисельності керівників, інженерно-технічних працівників, спеціалістів та підземних робітників з почасовою оплатою витрачено коштів у сумі 748,1 тис. грн. Поряд з цим, внаслідок встановлення окремим працівникам непередбачених Колективним договором надбавок та доплат зайво витрачено коштів на виплату заробітної плати в сумі 100,2 тис. гривень.

Державним підприємством „Донецька залізниця” Державної адміністрації залізничного транспорту „Укрзалізниця” Міністерства транспорту та зв’язку працівникам автобази станції Артемівськ при відсутності документального підтвердження виконання основних показників діяльності підприємства працівникам виплачено премію в сумі 433,1 тис. грн. Крім того, на утримання понадштатних одиниць працівників (монтери, підсобний робітник, сигналіст, обхідники колій та штучних споруд) витрачено коштів у сумі 209,2 тис. гривень.

Державним підприємством „Донецька вугільна енергетична компанія” Міністерства вугільної промисловості та його структурними підрозділами завищено розцінки за видобуте вугілля, при невиконані основних показників нараховано премії та не передбачені галузевою угодою винагороди керівникам структурних підрозділів у розмірі 50 % посадового окладу за участь у роботі Ради директорів, що призвело до зайвих витрат у сумі 433,9 тис. гривень.  

Відокремленим підрозділом „Шахта 4-21” Державного підприємства „Донецька вугільна енергетична компанія” Міністерства вугільної промисловості України внаслідок перерахування на особові рахунки працівників адміністративно-управлінського персоналу заробітної плати у розмірах більших, ніж нараховано до сплати, зарахування на особові рахунки коштів без відповідних первинних документів та виплати вихідної допомоги без припинення трудового договору незаконно витрачено 384,8 тис. грн. Матеріали ревізії передано до Слідчого відділу Петровського РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області.

Порушення при здійсненні відрахувань до державних цільових фондів:

Державним підприємством „Торезантрацит” Міністерства вугільної промисловості внаслідок проведення нарахувань на суми безпідставно виплаченої заробітної плати зайво сплачено внесків до державних цільових фондів у сумі 777,6 тис. гривень.

Державним підприємством „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості внаслідок проведення нарахувань на суми безпідставно виплаченої заробітної плати та включення до фонду оплати праці сум виплат особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням, компенсації за оплату електроенергії, газу та центральне опалення житла зайво сплачено внесків до державних цільових фондів у сумі 753,5 тис. гривень.

Державним підприємством „Донецька залізниця” Державної адміністрації залізничного транспорту „Укрзалізниця” Міністерства транспорту та зв’язку внаслідок проведення нарахувань на суми безпідставно нарахованої зарплати зайво сплачено внесків до державних цільових фондів у сумі 264,2 тис. гривень.

Державним підприємством „Сніжнеантрацит” Міністерства вугільної промисловості внаслідок нарахування внесків до державних цільових фондів на суми безпідставно виплаченої заробітної плати зайво витрачено 263,4 тис. гривень.

Безпідставне покриття витрат сторонніх юридичних осіб та госпрозрахункових структурних підрозділів:

Державним підприємством „Шахта „Глибока” Міністерства вугільної промисловості на проведення ремонтів основних засобів, які рахуються на балансі ВАТ „Шахтоуправління „Донбас”, оплату послуг з перевезення придбаного ВАТ „Шахтоуправління Донбас” для власних потреб вугілля, природного газу та електроенергії, які були спожиті на об’єктах цього шахтоуправління, та на покриття витрат по забезпеченню вугіллям побутових потреб працівників шахтоуправління зайво витрачено загалом 4,3 млн гривень. Матеріали ревізії  передано до прокуратури Донецької області.

Державним підприємством „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості за рахунок власних коштів в сумі 960,8 тис. грн. нараховано та виплачено особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням, компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення, яка виплачується за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Донецьким державним науково-дослідним та проектним інститутом кольорових металів Міністерства промислової політики внаслідок проведення витрат на утримання приміщень, які використовують орендарі, зайво витрачено коштів у сумі 133,8 тис. гривень. 

Добропільським районним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Відділу освіти Добропільської райдержадміністрації виплачено заробітну плату в сумі 101,8 тис. грн. 3-м охоронцям ботанічного заказника „Гектова балка”, який рахується на балансі Никанорівської сільської ради. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Добропільської міжрайонної прокуратури.

Незаконне надання компенсацій та допомог:

Управлінням агропромислового розвитку Артемівської райдержадміністрації підприємству ВАТ „Вуглегірський експериментальний комбікормовий завод” надано часткову компенсацію відсоткової ставки за укладеними 4 короткостроковими кредитами в сумі 1,2 млн грн. при наявності у нього простроченої (більш як півроку) заборгованості перед державним бюджетом за раніше отриману бюджетну позичку. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури м. Артемівська.

Управлінням праці і соціального захисту населення Слов’янської міської ради внаслідок надання окремими громадянами недостовірних даних про народження дитини зайво виплачено допомогу при народженні дитини, по догляду за дитиною до досягнення 3-х річного віку та одиноким матерям на загальну суму 356,3 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Незаконне відчуження майна:

Державним підприємством „Шахта „Глибока” Міністерства вугільної промисловості в порушення норм законодавства матеріали, вилучені з ліквідованих гірничих виробок, вартістю 11,1 млн грн. безоплатно передано до ВАТ „Шахтоуправління „Донбас”. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Відкритим акціонерним товариством „Трест Красноармійськшахтобуд” без дозволу Міністерства вугільної промисловості реалізовано ПП „Інсам-авто” та фізичним особам будівлі та споруди оздоровчого центру „Волна”, механічного цеху, а також малоцінні і швидкозношувані предмети (бензокосарки, ліжка, шафи тощо) загалом на суму 3,7 млн грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Донецькій області.

Комунальним підприємством „Служба єдиного замовника м. Селидове” Головного управління житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації при відсутності рішення сесії Селидівської міської ради 4 житлових будинків вартістю 2,3 млн грн. передано на баланс суб’єктів господарювання недержавної форми власності. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Селидівської міжрайонної прокуратури

Незаконне списання коштів та матеріальних цінностей:

Державним підприємством „Сніжневуглезбут” Міністерства вугільної промисловості списано на видатки кошти, перераховані комерційним підприємствам в сумі 71,4 млн грн., при відсутності документального підтвердження щодо надходження від них вугільної продукції. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Служби безпеки України.

Службою автомобільних доріг у Донецькій області Державної служби автомобільних доріг „Укравтодор” без отримання робіт та послуг з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг сплачено ДП „Донецький облавтодор” їх вартість в сумі 20 млн грн., які списано на витрати.

Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області Міністерства охорони навколишнього природного середовища без фактичного виконання ТОВ „Славекохім” робіт з видалення, знищення та санітарної обробки відходів списано на видатки 3,4 млн грн. коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УСБУ у Донецькій області.

Виробничим підрозділом „Шахта „Шахтарська-Глибока” ДП „Шахтарськантрацит” Міністерства вугільної промисловості до подорожніх листів включено дані щодо пробігу автомобілів, який фактично не здійснювався, в результаті чого зайво списано з обліку пальне на суму 2,5 млн грн. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Донецькій області.

Державним підприємством „Торезантрацит” Міністерства вугільної промисловості при відсутності документального підтвердження вибуття 2365 т рядового вугілля на суму 1,8 млн грн., наявність якого не підтверджено під час інвентаризації, його було списано з обліку.

Ліквідація (знищення, розбирання) матеріальних цінностей, проведена всупереч законодавству:

Державним підприємством „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості без дозволу Міністерства погашено капітальні гірничі виробки вартістю 5,8 млн грн., допущено затоплення гірничих виробок вартістю 1,2 млн грн. та не вилучено металобрухт основних засобів, які залишилися у затоплених та завалених виробках, вартістю 639,7 тис. гривень.

Державним підприємством „Шахтарськантрацит” Міністерства вугільної промисловості внаслідок несвоєчасної реалізації чи використання на власні потреби видобутого вугілля допущено його псування, що призвело до втрат в сумі 4,9 млн грн. Крім того, без дозволу Мінвуглепрому списано основні засоби та виробничі запаси на суму 1,9 млн гривень.

Державним підприємством „Донецька вугільна енергетична компанія” Міністерства вугільної промисловості та його структурними підрозділами внаслідок виходу зі строю електродвигуна насосу та непроведення його заміни чи ремонту відповідно до припису комісії із списання майна відбулося затоплення гірничих виробок, в результаті чого знищено майно вартістю 4,1 млн гривень.

У Комунальному підприємстві „Хімік” Горлівської міської ради за результатами інвентаризації встановлено несанкціоноване розбирання приміщення гуртожитку вартістю 541,9 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури м. Горлівки.

У Комунальному підприємстві „Східний” Горлівської міської ради за результатами інвентаризації встановлено несанкціоноване розбирання 2-х житлових будинків вартістю 398,1 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури м. Горлівки.

Покриття за рахунок коштів місцевих бюджетів видатків, які мають проводитися з державного бюджету:

Старобешівською районною державною адміністрацією за рахунок коштів районного бюджету придбано основні засоби (автомобілі, радіостанції, комп’ютерна техніка, вимірювач швидкості) в сумі 470,4 тис. грн., які передані територіальному управлінню Державної судової адміністрації, Старобешівському РВ ГУ МНС України, Старобешівському РВ ГУМВС України та УДАІ ГУ МВС України. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Волноваською районною державною адміністрацією за рахунок коштів районного бюджету в сумі 253,3 тис. грн. проведено видатки на придбання основних засобів (відеозаписуючого приладу „ВІЗИР”, комп’ютерної техніки та оргтехніки, автомобілів, меблів) для місцевих УДАІ ГУ МВС України, Управління Служби безпеки, Волноваського районного та міського  відділів ГУ МНС України, які фінансуються з державного бюджету. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Фінансовим управлінням Сніжнянської міської ради за кошти місцевого бюджету в сумі 210 тис. грн. придбано комп’ютерну техніку, автомобілі, спеціальне обладнання, меблі, запасні частини та оплачено вартість ремонтних робіт будівлі для забезпечення основної діяльності Сніжнянського МВ ГУ МВС України, територіального управління Державної судової адміністрації, ДПІ м. Сніжне, УДАІ ГУ МВС України, Сніжнянський МВ ГУ МНС України та УСБУ, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Зайве отримання бюджетних коштів юридичними особами внаслідок завищення розрахунків:

Державним підприємством „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості внаслідок непроведення щоквартального коригування прогнозних розрахунків до фактичної собівартості готової товарної вугільної продукції, включення до розрахунків суми амортизації, нарахованої на обладнання, придбане за бюджетні кошти, зайво отримано коштів державної підтримки на часткове покриття витрат із собівартості продукції в сумі 42,7 млн гривень.

Державним підприємством „Торезантрацит” Міністерства вугільної промисловості до розрахунку коштів на часткове покриття за рахунок бюджетних коштів витрат із собівартості вугільної продукції включено суму амортизаційних відрахувань на обладнання, яке придбане за рахунок бюджетних коштів, та не проведено коригування розрахунків відповідно до фактичного обсягу готової товарної вугільної продукції, що призвело до зайвого отримання з державного бюджету 24 млн гривень.

Державним підприємством „Шахтарськантрацит” та Державним підприємством „Артемвугілля” Міністерства вугільної промисловості до розрахунків прогнозованих витрат із собівартості вугільної продукції включено суму амортизаційних відрахувань на обладнання, яке придбане за рахунок бюджетних коштів, а також не здійснено щоквартальне коригування розрахунків відповідно до фактичного обсягу готової продукції, що призвело до зайвого отримання коштів в сумі 11,5 млн грн. Тринадцять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізій передано відповідно до УМВС України в Донецькій області та прокуратури Донецької області.

Державним підприємством „Сніжнеантрацит” Міністерства вугільної промисловості внаслідок включення до розрахунку потреби суми амортизаційних відрахувань, нарахованих на вартість обладнання, придбаного за бюджетні кошти, зайво отримано бюджетних коштів на часткове покриття витрат із собівартості товарної вугільної продукції в сумі 8,6 млн грн. П’ять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УМВС в Донецькій області.

Державним підприємством „Донецька вугільна енергетична компанія” Міністерства вугільної промисловості та його структурними підрозділами внаслідок непроведення коригування розміру державної підтримки на фактичний обсяг готової товарної вугільної продукції зайво отримано з державного бюджету 8,5 млн грн. Шістнадцять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області. 

Здійснення за рахунок коштів місцевих бюджетів видатків, які віднесено до державного бюджету:

Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради протягом 2009 року за рахунок коштів міського бюджету здійснено видатки у сумі 908,8 тис. грн. на придбання основних засобів (автомобілів) для забезпечення основної діяльності правоохоронних органів (Маріупольського МУ ГУМВС України в області, УДАІ та УСБУ в області), фінансування яких проводиться за рахунок коштів державного бюджету. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області. 

Безпідставне покриття витрат сторонніх юридичних осіб та госпрозрахункових структурних підрозділів:   

Комунальним підприємством „Комунекоресурси” Управління екологічної безпеки Донецької міської ради за рахунок власних коштів в сумі 635,1 тис. грн. здійснено витрати на ремонт судна, яке належить іншій юридичній особі (ТОВ „Дноуглубительная компанияКаспТрансФорм” (РФ, м. Астрахань). В ході ревізії суму понесених витрат пред’явлено до сплати, дебіторську заборгованість відображено в обліку. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури м. Донецька.

Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти Управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації за рахунок бюджетних коштів в сумі 128,8 тис. грн., передбачених для потреб інституту,  проведено оплату вартості комунальних послуг, які спожиті орендарями.

Централізованою бухгалтерією при Державній комунальній установі „Волноваська центральна районна лікарня” за рахунок коштів загального фонду кошторису в сумі 105,2 тис. грн. покрито видатки з оплати праці та комунальних послуг, пов’язаних з наданням платних послуг, які здійснюються за рахунок спеціального фонду. За результатами ревізії ініційовано застосування фінансової санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Зайва оплата за виконані роботи, надані послуги внаслідок завищення їх вартості чи обсягів:

Державним підприємством „Донецька залізниця” Міністерства транспорту та зв’язку внаслідок завищення підрядниками вартості виконаних робіт з реконструкції ділянки Чаплине-Донецьк зайво витрачено коштів у сумі 1,7 млн грн. Матеріали ревізії передано до СВ УМВС України на Донецькій залізниці.

Державним підприємством „Маріупольський морський торговельний порт” Міністерства транспорту та зв’язку внаслідок завищення підрядником (ТОВ „Грін – Порт”) вартості виконаних робіт з прибирання території порту зайво витрачено коштів у сумі 1,1 млн грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Приморського району м. Маріуполя.

Управлінням капітального будівництва Донецької міської ради внаслідок завищення підрядником (Малим приватним будівельно-монтажним підприємством „Гідробудівник”) обсягів та вартості робіт з будівництва напірного колектору господарчо-побутових стічних вод зайво витрачено 1 млн грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Донецькій області.

Державним підприємством „Донецька залізниця” Державної адміністрації залізничного транспорту „Укрзалізниця” Міністерства транспорту та зв’язку внаслідок завищення підрядниками обсягів та вартості виконаних робіт з поточних та капітальних ремонтів побутових приміщень та водопроводу зайво витрачено коштів у сумі 821,7 тис. гривень.

Комунальним підприємством „Артемівськелектроавтотранс” Артемівської міської ради внаслідок завищення підрядником ПП „Будівельно-консалтингова компанія” обсягів та вартості виконаних робіт з організації структурованої кабельної системи, локальної мережі з виходом в Інтернет та відеоспостереження зайво сплачено 792,5 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури м. Артемівська.

Державним підприємством „Донецька залізниця” та його структурними підрозділами Міністерства транспорту та зв’язку України внаслідок завищення трьома підрядними організаціями вартості виконаних робіт з монтажу та ремонту устаткування зайво сплачено коштів на загальну суму 613,8 тис. грн. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Донецькій області.

Службою автомобільних доріг у Донецькій області внаслідок завищення підрядниками (ТОВ „ШБ „Альтком”, ВАТ „Трест „Донбасшляхбуд”, ТОВ ВП „Мост”, ТОВ „Макстройінвест”) обсягів та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт автомобільної дороги Слов’янськ – Донецьк – Маріуполь, Донецьк – Харцизьк –КПП „Успенка”, капітального ремонту мосту та мостового переходу зайво витрачено коштів у сумі 349,3 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Управлінням капітального будівництва Донецької міської ради зайво сплачено бюджетних коштів в сумі 337,5 тис. грн. внаслідок завищення 11-ма підрядними організаціями вартості виконаних робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів комунальної власності. Під час ревізії порушення відшкодовано у повному обсязі шляхом повернення підрядниками коштів з подальшим перерахуванням до місцевого бюджету та виконання додаткових робіт. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали  ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Відкритим акціонерним товариством „Донецькобленерго” Міністерства палива та енергетики внаслідок завищення підрядниками обсягів робіт з капітального ремонту будівель зайво витрачено коштів у сумі 332 тис. грн. Матеріали ревізії передано до Слідчого відділу УСБУ в Донецькій області.

Державним підприємством „Донецький обласний геодезичний центр” Міністерства охорони навколишнього природного середовища України внаслідок завищення підрядником („Донецькгеомережа”) обсягів та вартості топографо-геодезичних та картографічних робіт зайво сплачено коштів на загальну суму 263,9 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Оплата за державні кошти вартості товарів по ціні більшій, ніж передбачено тендерними документами:

Автогосподарством при Головному управлінні МВС України в Донецькій області оплачено за державні кошти вартість пального (бензину марок А-80, А-95 та дизпалива) по ціні більшій, ніж передбачено тендерними документами, на загальну суму 343,5 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Виробничим підрозділом „Управління матеріально-технічного постачання” Державного підприємства „Красноармійськвугілля” Міністерства вугільної промисловості оплату вартості паливно-мастильних матеріалів проведено по ціні більшій, ніж передбачено тендерними документами та умовами договорів, внаслідок чого зайво витрачено коштів у сумі 100,6 тис. гривень.

Нецільове витрачання бюджетних та державних цільових коштів:

Державним підприємством „Красноармійськвугілля” Міністерства вугільної промисловості кошти в сумі 5,3 млн грн., що надійшли на поточний рахунок із спеціальним режимом використання (для розрахунків за спожиту електроенергію), спрямовано на погашення зобов’язань сторонньої особи (Асоціація „ФПТП „ДРФЦ”) за використану нею електроенергію. В подальшому повернені Асоціацією кошти зараховано на загальний поточний рахунок, які підприємством використано на власні поточні потреби. Матеріали ревізії передано до ГУ МВС України в Донецькій області. 

Державним підприємством „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості за рахунок бюджетних коштів, отриманих на погашення заборгованості із заробітної плати, оплачено роботи з поточного ремонту обладнання та виплачена компенсація особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля для побутових потреб, але проживають у будинках з центральним опаленням, що призвело до нецільового використання 2,1 млн гривень.

Службою автомобільних доріг у Донецькій області за рахунок коштів у сумі 1,2 млн грн., передбачених на оплату вартості робіт з капітального ремонту дороги Донецьк-Харцизьк–Амвросіївка-КППУспенка”, проведено оплату робіт з установки дорожніх знаків та улаштування тротуарів дороги. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Відділом капітального будівництва Головного управління МВС України в Донецькій  області за рахунок асигнувань в сумі 792 тис. грн., передбачених на проведення переобладнання (реконструкції) будівлі Донецького МУ ГУ МВС України в Донецькій області під приймальник-розподільник для осіб без певного місця проживання, оплачено роботи з капітального ремонту вищезазначеної будівлі. За результатами ревізії ініційовано застосування фінансової санкції в частині зменшення бюджетних асигнувань. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Амвросіївською загальноосвітньою школою-інтернатом І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за рахунок коштів в сумі 455 тис. грн., виділених з обласного бюджету на проведення капітального ремонту споруд школи-інтернату, фактично оплачено комплекс робіт з будівництва огорожі. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. За результатами ревізії ініційовано застосування фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних асигнувань. Матеріали ревізії передано до прокуратури Амвросіївського району.

Недоотримання фінансових ресурсів:

Донецьким державним науково-дослідним та проектним інститутом кольорових металів Міністерства промислової політики не підвищено відповідно до законодавства розмір орендної плати за надані в оренду приміщення, внаслідок чого ним недоотриманомлн грн. Сім посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Державним підприємством „Торезантрацит” Міністерства вугільної промисловості внаслідок заниження показників зольності під час прийняття ТОВ „Донбаський збагачувальний комбінат” для переробки вугільного концентрату підприємством недоотримано кошти в сумі 4,8 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УБОЗ УМВС України в Донецькій області.

Державним підприємством „Донецька вугільна енергетична компанія” Міністерства вугільної промисловості та його структурними підрозділами внаслідок відвантаження до центральної збагачувальної фабрики „Комсомольська” рядового вугілля як некондиційного недоотримано кошти у сумі 3,6 млн гривень. 

Державним підприємством „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості внаслідок заниження якісних показників вугілля, відвантаженого ДП „Вугілля України” для збагачення, недоотримано коштів у сумі 2,4 млн грн. Двадцять чотири посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Селидівської міжрайонної прокуратури та УСБУ в Донецькій області.

Самовільне зайняття невстановленими особами земельних ділянок сільськогосподарського призначення для розміщення об’єктів по видобутку вугілля відкритим та підземним способом, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу та невідшкодування відповідних втрат призвело до недоотримання Шахтарською районною державною адміністрацією коштів у сумі 1,8 млн грн. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Недоотримання фізичними особами належних їм виплат:

Державним підприємством „Сніжнеантрацит” Міністерства вугільної промисловості (Донецька область) при підвищенні мінімальної заробітної плати не проведено перерахунок посадових окладів працівників, не нараховано компенсацію за порушення термінів виплати заробітної плати, а водіям легкового автотранспорту не оплачено роботу у вихідні та святкові дні, в результаті чого ними недоотримано загалом 3,3 млн гривень.

Працівникам Державного підприємства „Донецька залізниця” Державної адміністрації залізничного транспорту „Укрзалізниця” Міністерства транспорту та зв’язку при підвищенні розміру мінімальної заробітної плати не підвищено розмір посадових окладів, внаслідок чого ними недоотримано 2,7 млн гривень.

Державним підприємством „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості при підвищенні мінімальної заробітної плати несвоєчасно переглянуто посадові оклади (тарифні ставки) працівників, внаслідок чого ними недоотримано 2,4 млн гривень.

Працівниками Державного підприємства „Красноармійськвугілля” та його структурних підрозділів Міністерства вугільної промисловості внаслідок несвоєчасного перегляду посадових окладів (тарифних ставок) при підвищенні рівня мінімальної заробітної плати, незбільшення тарифних ставок всупереч умов галузевої угоди, ненарахування премії за виконання плану товарної продукції а також нарахування премій у занижених розмірах тощо недоотримано заробітної плати в сумі 2,1 млн гривень.

Працівниками Державної автомобільної інспекції Головного управління МВС України в Донецькій області внаслідок незастосування коефіцієнту коригування підвищення посадових окладів при розрахунку середньої заробітної плати та ненарахування матеріальної допомоги на оздоровлення особам рядового та начальницького складу недоотримано відпускних в сумі 2 млн грн. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Працівниками Державного підприємства „Шахтарськантрацит” Міністерства вугільної промисловості внаслідок ненарахування їм чи нарахування в заниженому розмірі доплат за роботу у вечірній і нічний час та несвоєчасного перерахунку посадових окладів (тарифних ставок) у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати недоотримано коштів загалом на суму 1,2 млн гривень.

Відволікання коштів у дебіторську заборгованість:

В обліку Державного підприємства „Торезантрацит” Міністерства вугільної промисловості рахується дебіторська заборгованість в сумі 1,4 млн грн., яка виникла у серпні 2008 року внаслідок недотримання постачальником (ВАТ „Донецькгірмаш”) умов договору щодо поставки гірничошахтного обладнання.

В обліку Державного підприємства „Артемвугілля” Міністерства вугільної промисловості відображено дебіторську заборгованість в сумі               810,9 тис. грн., яка виникла внаслідок порушення постачальниками - ДВАТ ДХК „Донвуглереммаш”, ЗАТ „Горлівській машинобудівний завод”, ВАТ „Дружковський машзавод”, ВАТ ДХК „Донвуглереммаш” терміну з поставки обладнання (породонавантажувальні машини ППН 1С, конвейроструг, щитовий агрегат 1АНЩ).

Проведення негрошових розрахунків всупереч законодавству:

Державним підприємством „Донецька вугільна енергетична компанія” Міністерства вугільної промисловості та його структурними підрозділами проведено взаємозаліки з комерційними структурами за відвантажену вугільну продукцію на суму 53,2 млн гривень.

Державним підприємством „Торезантрацит” Міністерства вугільної промисловості проведено взаємозаліки з 23-ма комерційними структурами за відвантажене їм вугілля загалом на суму 30 млн гривень.

Заниження в обліку вартості активів:

Державним підприємством „Красноармійськвугілля” та його структурними підрозділами Міністерства вугільної промисловості внаслідок незбільшення вартості 26-ти гірничих виробок при збільшенні їх довжини, непроведення дооцінки вартості основних засобів з нульовою вартістю, які продовжують використовуватися у виробничому процесі, та непроведення індексації вартості двох гуртожитків занижено в обліку вартість активів на суму 35,8 млн гривень.

Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством м. Іловайськ Іловайської міської ради  внаслідок непроведення індексації вартості об’єктів житлового фонду занижено в обліку вартість активів на суму 33,3 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру м. Харцизька.

Державним підприємством „Дзержинськвугілля” та його структурними підрозділами Міністерства вугільної промисловості внаслідок невідображення в обліку та непроведення експертної оцінки права постійного користування земельними ділянками занижено вартість активів на суму 30,5 млн грн. Також, внаслідок непроведення обов’язкової дооцінки основних засобів з нульовою залишковою вартістю, які використовуються у виробничому процесі, неповного оприбуткування капітальних гірничих виробіток через заниження їх фактичної довжини, незбільшення вартості будівель і обладнання на суму проведених капітального ремонту, технічного переоснащення і модернізації занижено в обліку вартість активів на суму 7,4 млн гривень.

Комунальним підприємством „Сервіскомуненерго” Миколаївської міської ради занижено в обліку вартість основних засобів на 16,9 млн грн. внаслідок непроведення обов’язкової індексації 140 об’єктів житлового фонду м. Миколаївка, переданих підприємству на підставі рішення Миколаївської міської ради та акту приймання-передачі від СО „Слов’янськкомуненерго” ВАТ „Донбасенерго”.

Заниження в обліку суми боргових зобов’язань:

Комунальним підприємством „Служба єдиного замовника” Авдіївської міської ради не відображено по обліку наявну кредиторську заборгованість в сумі 652,8 тис. грн., яка виникла в попередніх роках перед Авдіївським виробничим управлінням водопроводно-каналізаційним господарством КП „Компанія „Вода Донбасу” за надані послуги з питного водопостачання та водовідведення. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності

Державним відкритим акціонерним товариством „Макіїввуглебуд” та його структурними підрозділами Міністерства вугільної промисловості за наявності рішень Господарського суду Донецької області про стягнення боргу та постанов державної виконавчої служби про відкриття провадження по справах списано в обліку кредиторську заборгованість перед підприємствами – кредиторами в сумі 570,9 тис. гривень.

Завищення в обліку вартості активів та сум понесених витрат:

Державним підприємством „Донецька вугільна енергетична компанія” Міністерства вугільної промисловості та його структурними підрозділами внаслідок несписання з обліку гірничих виробок, які погашені та втратили своє функціональне призначення, некоригування в обліку залишків рядового вугілля на 3843 т у відповідності до маркшейдерського заміру тощо завищено вартість активів на суму 15,6 млн гривень.

Державним підприємством „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості внаслідок відображення в обліку вартості затоплених гірничих виробок завищено вартість активів на суму 13,8 млн гривень.

Завищення в обліку кредиторської заборгованості:

Державним підприємством „Шахта „Путилівська” Міністерства вугільної промисловості внаслідок відображення у складі зобов’язань заборгованості перед ДП „ДВЕК” за електроенергію, яка була передана шахті по розподільчому балансу, але погашена останнім, завищено кредиторську заборгованість на 2,9 млн грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Київського району м. Донецька.

Державним підприємством „Шахта „Вінницька” Міністерства вугільної промисловості не списано з обліку кредиторську заборгованість у сумі 2,8 млн грн., за якою минув термін позовної давності.

Комунальним підприємством по теплопостачанню „Вуглик” Горлівської міської ради не списано з обліку кредиторську заборгованість, термін позовної давності по якій минув, і яка не підтверджена кредиторами, на суму 974,2 тис. гривень.

Завищення в обліку суми понесених витрат:

У Державному підприємстві „Донецька залізниця” Державної адміністрації залізничного транспорту „Укрзалізниця” Міністерства транспорту та зв’язку до складу витрат включено суму нарахованої винагороди за підсумками роботи за рік, яка повинна виплачуватися за рахунок нерозподіленого прибутку, нараховано амортизацію на основні засоби (залізничні пасажирські вагони, локомотиви, тепловози, дрезину, автотранспортні засоби), які не використовувались, що призвело до завищення в обліку суми понесених витрат на 5,1 млн гривень.

Держаним підприємством „Маріупольський морський торговельний порт” Міністерства транспорту та зв’язку внаслідок нарахування амортизації на обладнання, яке фактично не використовується у виробничій діяльності, завищено в обліку суму понесених витрат на 2,3 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Донецької області.

Недостачі матеріальних цінностей:

У Державному підприємстві „Шахтарськантрацит” Міністерства вугільної промисловості встановлено недостачу вугілля вартістю 4,4 млн гривень.

У Відокремлених підрозділах „Шахта Стаханова” та „Шахта Димитрова” Державного підприємства „Красноармійськвугілля” Міністерства вугільної промисловості встановлено недостачу основних засобів (пускачі, комплектуючі до метан-реле, комбайн, насоси тощо) загалом на суму 1,7 млн гривень.

У Державному підприємстві „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості встановлено недостачу обладнання, стрічкового конвеєру та комп’ютерів загалом на суму 712,4 тис. гривень.

У Державному підприємстві „Шахта ім. Ю.О. Гагаріна” Міністерства вугільної промисловості встановлено недостачу вугілля на складі у кількості 92,3 т на загальну суму 690,5 тис. грн. Матеріали ревізії направлено до УБОЗ ГУ МВС України в Донецькій області, поінформовано прокуратуру м.Горлівки.

У Державному підприємстві „Сніжнеантрацит” Міністерства вугільної промисловості встановлено недостачу обладнання та товарно-матеріальних цінностей (пускачі, комплектуючі до метан-реле, комбайн, електричні конвейєри, секції КД-80, трансформатор, магнітна станція, вулканізатор, домкрат, насоси, комплекс закладочний ЗУ, пневматична свердловинна машина тощо) загалом на суму 475,7 тис. гривень.

На Державному підприємстві „Шахта „Комсомолець” Міністерства вугільної промисловості встановлено недостачу основних засобів (електродвигунів, насосів, редуктора, стопорів) вартістю 369,3 тис. грн. Матеріали ревізії передано до ГУМВС України в Донецькій області.

Порушення законодавства про ліцензування певних видів господарської діяльності:

Державним підприємством „Красноармійськвугілля” Міністерства вугільної промисловості при відсутності відповідної ліцензії реалізовано видобуте вугілля на суму 518,4 млн гривень.

Державним підприємством „Артемвугілля” Міністерства вугільної промисловості при відсутності ліцензії та відповідного дозволу видобуто та реалізовано вугілля на суму 154 млн гривень.

Державним підприємством „Сніжнеантрацит” Міністерства вугільної промисловості при відсутності відповідної ліцензії здійснено видобуток вугілля загалом на суму 76,5 млн гривень.

Порушення вимог тендерного законодавства:

Державним підприємством „Торезантрацит” Міністерства вугільної промисловості без проведення тендерних процедур здійснено оплату вартості послуг зі збагачення кам’яного вугілля та придбано обладнання загалом на суму 43,7 млн гривень.

Державним підприємством „Селидіввугілля” Міністерства вугільної промисловості без проведення тендеру придбано паливно-мастильні матеріали, обладнання, здійснено оплату вартості послуг зі збагачення вугілля загалом на суму 29,6 млн гривень.

Державним підприємством „Шахтарськантрацит” Міністерства вугільної промисловості без проведення тендерних процедур придбано обладнання та проведено оплату вартості послуг зі збагачення вугілля загалом на суму 22,8 млн гривень.

Комунальним підприємством „Комунекоресурси” Управління екологічної безпеки Донецької міської ради без проведення тендерів у 24-х постачальників придбано земснаряди, насоси, вугілля, ролики, труби, підшипники, сталь, паливно-мастильні матеріали, парафін, мішки, крафт-папір тощо на загальну суму 21,9 млн гривень. 

Держаним підприємством „Маріупольський морський торговельний порт” Міністерства транспорту та зв’язку без проведення тендерних процедур придбано запасних частин та комплектуючих для гідравлічного обладнання, засобів та устаткування медичного, хірургічного та ортопедичного, проведено оплату вартості послуг з технічного обслуговування і ремонту автомобілів тощо загалом на суму 12,8 млн гривень.

У межах прав і наданих державою повноважень державною контрольно-ревізійною службою вжито відповідні заходи, в результаті яких у 2010 році забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач на суму 106,1 млн грн. та додаткове надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ, організацій і підприємств на загальну суму 33,6 млн гривень.

Усунення порушень, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, забезпечено в розмірі майже 1,2 млрд грн. Зокрема, на 518,4 млн грн. поновлено в обліку вартість активів та оприбутковано їх лишки; на 8 млн грн. попереджено незаконні видатки шляхом зменшення в обліку завищеної кредиторської заборгованості; на 215,9 млн грн. відкориговано суму взятих зобов’язань понад затверджені асигнування; зменшено бюджетних призначень/асигнувань на 116,1 млн гривень.

З метою вжиття відповідних заходів до порушників фінансової дисципліни до правоохоронних органів у 2010 році передано 342 ревізійні матеріали.

За порушення фінансової дисципліни органами ДКРС до адміністративної відповідальності притягнуто 3236 посадових осіб. Загальна сума накладених адміністративних стягнень склала 737,4 тис. грн., з урахуванням попередніх періодів фактично сплачено 672,8 тис. гривень.

За результатами проведених контрольних заходів органами ДКРС застосовано фінансові санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни: в 46 випадках призупинено бюджетні асигнування, в 315 – зупинено операції з бюджетними коштами та 43 розпорядникам зменшено бюджетні призначення/асигнування на суму 1,6 млн гривень.

До дисциплінарної та матеріальної відповідальності в звітному періоді притягнуто 1389 посадових осіб, в тому числі 12 - звільнено із займаних посад.

За результатами ревізій, якими виявлені порушення чинного законодавства, прийнято 1450 постанов, рішень та наказів.

 

Показники

2009 рік

2010 рік

5. Кількість кримінальних справ, порушених за матеріалами ревізій та перевірок

57

71

6. Передано ревізійних матеріалів на розгляд правоохоронним органам (кількість)

383

342

7. Притягнуто до адміністративної відповідальності  (ст. 164-2, 166-6 КУпАП) всього (осіб)

3789

3099

- крім того, складено протоколів про адміністративне порушення  бюджетного законодавства (ст. 164-12 КУпАП)

224

173

- складено протоколів про адміністративне порушення  за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти (ст. 164-14 КУпАП)

 

94

 

110

- загальна сума накладених адміністративних штрафів, тис. грн.

824,4

737,4

8. Притягнуто до дисциплінарної, матеріальної відповідальності

1898

1389

в тому числі звільнено із займаних посад

6

12