28 травня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Результати діяльності » Аналітичні звіти  » 2010 » Звіт за 2010 рік» 3.7.7. Про діяльність Національної академії аграрних наук версія для друку
3.7.7. Про діяльність Національної академії аграрних наук 27 травня 2011

Ревізіями фінансово-господарської діяльності Національної академії аграрних наук України (далі – НААНУ, Академія) та підприємств, установ і організацій, що перебувають у її віданні, виявлено порушень на загальну суму 559,6 млн грн., з них: недоотримання фінансових ресурсів - на 21,9 млн грн. та проведених з порушенням законодавства витрат - на 60,4 млн гривень.

Системним явищем стало вилучення органами державної влади у формувань НААНУ з порушенням Земельного кодексу України цілих земельних масивів та ділянок, загальна площа яких становила 4,8 тис. га грошовою оцінкою 108,9 млн гривень.

Так, Харківською райдержадміністрацією у 2009 році без погодження з Кабінетом Міністрів України вилучено землі сільськогосподарських угідь ДП ДГКутузівка” загальною площею 2,45 тис. га грошовою оцінкою понад 20 млн грн., з яких 81 га передано ФГ „Деметра”, а решту зараховано до земель запасу.

Березнегуватською райдержадміністрацією без погодження з Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України вилучено землі дослідних полів ДП ДГРеконструкція” (Миколаївська область) загальною площею 659,4 га та грошовою оцінкою 2,2 млн гривень.

Невикористання установами системи НААНУ резервів для збільшення доходів спецфонду, а також реалізація підприємствами продукції за ціною, що нижче собівартості та ринкових цін, призвело до втрати доходів на 49,1 млн гривень.

Так, тільки ДП ДГ „Червоний Жовтень, ДП ДГЕліта, ДП ДГКутузівка (Харківська область) внаслідок переводу елітного насіння в товарне зерно, продажу товарів та послуг за ціною, нижчою за собівартість, втрачено доходів загалом на суму 9,1 млн гривень.

Інститутом рису (Херсонська область) внаслідок невжиття заходів щодо перерахування йому винагороди за використання розробленої наукової продукції (сортів рису), недоотримано доходів у вигляді роялті на суму 0,3 млн гривень.

Керівниками підпорядкованих Академії підприємств, установ і організацій не забезпечено збереження державного майна, що призвело до його втрат та недостач на суму понад 17 млн гривень.

Проведеними інвентаризаціями в ДП ДГОброшине, ДП ДГЧишки (Львівська область) та ДПСтепове, ДП „Кримська Роза (АР Крим) встановлено зруйновані будівлі (адмінприміщення, хімічний склад, корівники, зрошувальна система тощо), суми матеріальної шкоди від чого загалом склали 4,5 млн гривень.

ТОВ „ТММ Паллада” (Херсонська область) без погодження з Академією майже 3 роки безкоштовно користується цілісним майновим комплексом дитячого оздоровчого табору „Лелека”-Аіст”, яке й досі обліковується на балансі ДП ДГАсканійське” вартістю майже 0,5 млн грн. та земельною ділянкою площею 7 га вартістю 0,3 млн гривень.

Мали місце факти оплати установами завищеної вартості наукових робіт, нецільового використання коштів, виділених на наукові роботи, та отримання з порушенням чинного законодавства підприємствами із державного бюджету дотацій загалом на 9,8 млн гривень.

Інститутом тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова „Асканія-Нова (Херсонська область) завищено вартість наукових робіт на 1 млн грн. через включення витрат на оплату праці працівників апарату управління Інституту та господарського відділу, які їх не виконували.

Інститутом землеробства і тваринництва західного регіону (Львівська область) використано 0,4 млн грн. на формування колекцій Національного банку генетичних ресурсів рослин в Україні за бюджетною програмою прикладних розробок замість програми фінансової підтримки розвитку наукової інфраструктури.

ДП ДГБорки (Харківська область) за наявності заборгованості із податку з доходів фізичних осіб отримало 2,5 млн грн. коштів державного бюджету на виконання програм із селекції в тваринництві та птахівництві.

Не враховуючи державні інтереси, установи і підприємства НААНУ приймали участь у спільній діяльності, наслідком чого стало недоотримання ними доходів та втрати майна на 1,7 млн гривень.

Так, через невиконання ТОВ „Спецагропроект” умов договорів про спільну діяльність щодо поліпшення земель сільськогосподарського призначення ДП ДГШарівка та ДП ДГПроскурівка (Хмельницька область) недоотримано доходів у сумі 0,3 та 0,4 млн грн відповідно.

Окремі структурні підрозділи НААНУ ігнорують вимоги законодавства щодо ведення бухгалтерського обліку та порядку здійснення державних закупівель, що призвело до порушень із зазначених питань на суму понад 345 млн гривень.

Наприклад, Дослідною станцією карантину винограду і плодових культур Інституту захисту рослин (Одеська область) не проведено індексацію балансової вартості житлового фонду і, як наслідок, занижено в обліку його вартість на 28,1 млн грн., а ДП ДГ ім. 9 січня Полтавського інституту агропромислового виробництва ім. М.І. Вавілова без проведення тендерних процедур придбало паливно-мастильних матеріалів на 9,2 млн гривень.

За результатами проведених ревізій складено 427 протоколів про адміністративні правопорушення, у тому числі 57 протоколів щодо порушення законодавства із закупівель, які у встановленому порядку передано до суду. Завдяки вжитим заходам усунуто фінансових порушень на загальну суму більше 87,8 млн грн., з яких порушень, що призвели до втрат - понад 8,5 млн грн. Поінформовано правоохоронні органи та передано їм матеріали за результатами 263 ревізій.

З метою підвищення рівня фінансової дисципліни, ефективності використання бюджетних коштів та державного майна Кабінету Міністрів України запропоновано доручити Національній академії аграрних наук України:

- спільно із Державним комітетом України із земельних ресурсів проаналізувати стан використання земель, які надані Академії для наукової діяльності та підготувати обґрунтування у потребі на такі цілі або на їх передачу органам місцевої чи державної влади;

- відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.05.2008 № 703-р вжити заходів щодо припинення договорів про спільну діяльність, укладених підприємствами, установами і організаціями НААНУ.