25 вересня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Новини » 2012» Держфінінспекція в АР Крим за п’ять місяців 2012 року забезпечила відшкодування втрат на суму 76,5 млн грн версія для друку
Держфінінспекція в АР Крим за п’ять місяців 2012 року забезпечила відшкодування втрат на суму 76,5 млн грн 8 червня 2012

Спеціалісти Держфінінспекції в АР Крим у січні – травні поточного року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 76,5 млн грн. Відшкодовано нестач, нецільових та незаконних використань державних і комунальних ресурсів на суму 70,3 млн грн. До бюджетів всіх рівнів, а також фізичним особам повернуто доходів на суму 6,2 млн грн.

Зокрема, у травні відшкодовано значну суму втрат, виявлених за результатами ревізії Південного філіалу національного університету біоресурсів і природокористування України «Кримський агротехнологічний університет (ПФ НУБіП України «КАТУ»). Так, у квітні 2011 року під час позапланової ревізії деяких питань фінансово-господарської діяльності університету (за період з 01.03.2008 по 15.11.2010) було установлено, що Фороська селищна рада незаконно вилучила у ПФ НУБіП України «КАТУ» земельну ділянку площею 14,18 га. Земля, яку селищна рада раніше передала у постійне користування Кримському сільськогосподарському інституту ім. М.І.Калініна, призначалася для створення навчально-дослідної станції з гірського садівництва та виноградарства. Національний університет біоресурсів і природокористування України як юридична особа та правонаступник сільськогосподарського інституту ім. М.І.Калініна на час проходження процедури реорганізації та перейменування звернувся до Фороської селищної ради із клопотанням про переоформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку. Проте селищна рада не дозволила переоформити землю на юридичну особу, а відтак рішенням сесії узагалі припинила право постійного користування інституту земельною ділянкою. Водночас ділянку було переведено до земель запасу селищної ради, а потім передано у власність інших юридичних і фізичних осіб для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд. Окрім того, зазначена земельна ділянка площею 14,18 га та вартістю 54,4 млн грн за своїми генетико-морфологічними ознаками належала до категорії особливо цінних, державних земель і не могла бути вилучена для несільськогосподарських потреб без погодження Верховної Ради України. Отже, такими діями Фороська селищна рада завдала серйозних збитків як навчальному закладу, так і державі загалом.

Усунути порушення вдалося завдяки Сімферопольській міжрайонній природоохоронній прокуратурі, яка звернулася до суду з позовом про скасування незаконних рішень Фороської селищної ради. Наглядовий орган зміг відстояти інтереси держави в судах як першої, так і апеляційної інстанції. У результаті незаконно відчужена Фороською селищною радою земельна ділянка вартістю 54,4 млн грн повернута Південному філіалу «Кримський агротехнологічний університет», а отже – у державну власність.

 

Прес-служба Держфінінспекції в АР Крим