20 травня 2019 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 485-17-85, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545
Пошук

...
Головна  » Результати діяльності » Аналітичні звіти  » 2012 » квітень» II. Порушення у використанні коштів державного бюджету та інших державних активів версія для друку
II. Порушення у використанні коштів державного бюджету та інших державних активів 6 серпня 2012

Протягом квітня 2012 року виявлено незаконних і не за цільовим призначенням проведених витрат, недостач коштів державного бюджету та інших загальнодержавних активів на загальну суму  236,1 млн грн, або 86,7 % від виявленого обсягу загальнодержавних і комунальних ресурсів, що використані з порушенням нормативно-правових актів.

Питома вага зазначених порушень наведена в діаграмі № 2.

 

 

Діаграма № 2

 

Крім того, встановлено недоотримання державним бюджетом, бюджетними установами і організаціями, державними підприємствами належних їм доходів загалом на 60,1 млн грн, з них державним бюджетом – понад 2,6 млн гривень.

Найбільші суми порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави, виявлено Держфінінспекціями в м. Києві, Одеській, Донецькій, Харківській областях та АР Крим.

Серед порушень фінансово-бюджетної дисципліни найбільш поширеними є:

Порушення законодавства з оплати праці, штатної дисципліни:

Працівникам Державного підприємства Науково-виробничий комплекс Фотоприлад” Державного концерну Укроборонпром” (Черкаська область) проводились нарахування та виплати одноразових премій, які не передбачено умовами колективних договорів, внаслідок чого зайво витрачено коштів на виплату заробітної плати (з нарахуваннями) в сумі 601,7 тис. гривень.

Військовою частиною А 4559 Міністерства оборони (Рівненська область) внаслідок подвійного проведення індексації розміру заробітної плати зайво витрачено коштів на її виплату в сумі 58,3 тис. грн. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано Військову прокуратуру Рівненського гарнізону.

 

Незаконне надання компенсацій, пільг та кредитів:   

Дніпропетровським регіональним управлінням державної спеціалізованої фінансової установи „Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” внаслідок подання фізичними особами недостовірних даних щодо розміру отриманого доходу та місця роботи незаконно надано пільгові довгострокові кредити за рахунок бюджетних коштів на загальну суму 521,3 тис. грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Дніпропетровської міжрайонної екологічної прокуратури. 

Рівненським обласним центром організації оздоровлення та формування здорового способу життя дітей та молоді Рівненської обласної ради кошти державного бюджету в сумі 489,5 тис. грн витрачено на оздоровлення 338 дітей із багатодітних сімей при відсутності документального підтвердження того, що вони належать до сімей, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого законодавством. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Рівненської області.

Безпідставне покриття витрат сторонніх юридичних осіб:

Квартирно-експлуатаційним відділом м. Полтава Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України оплачено кредиторську заборгованість в сумі 170,4 тис. грн за іншу установу (Будинкоуправління № 2), з якої згідно рішення суду вирішено стягнути вказану заборгованість на користь КП „Міськводоканал” Сумської міської ради. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано Військову прокуратуру Полтавського гарнізону.

Військовою частиною А 2656 Міністерства оборони (Вінницька область) за рахунок асигнувань, передбачених кошторисом для здійснення видатків на власне утримання, при відсутності в обліку кредиторської заборгованості проведено виплату грошового забезпечення та матеріальної допомоги на оздоровлення військовослужбовцям військової частини А 1660 в сумі 163,4 тис. грн та, відповідно, зайво сплачено внесків до державних цільових фондів на суму 56,7 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано Військову прокуратуру Вінницького гарнізону.

Незаконне списання коштів та матеріальних цінностей:

Відокремленим підрозділом „Шахта ім. М.І. Калініна” ДП „Донецька вугільна енергетична компанія” Міністерства енергетики та вугільної промисловості при відсутності погодження останнього списано з обліку втрати рядового вугілля марки ПС в кількості 17000 тонн на суму 13,9 млн грн. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Донецькій області, про її результати поінформовано прокуратуру Донецької області.

Відокремленим структурним підрозділом „Джанкойське локомотивне депо” ДП „Придніпровська залізниця” Міністерства інфраструктури (АР Крим) допущено факт понаднормативного використання дизельного пального в кількості 618,04 тонн, яке по бухгалтерському обліку віднесено на видатки,  на загальну суму 4,3 млн грн. Матеріали ревізії передано до ГУ СБУ в АР Крим.

Державним підприємством „Житомирторф Концерну торф’яної промисловості „Укрторф” Міністерства енергетики та вугільної промисловості (Житомирська область) списано з обліку заборгованість ТОВ „НВК Енергосоюз”, що виникла внаслідок оплати вартості ТОВ „НВК Енергосоюз” лінії сушки і брикетування торфу в сумі 3 млн грн, яку фактично від постачальника не отримано. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Житомирській області.

Придніпровською регіональною службою державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті Державного комітету ветеринарної медицини (Дніпропетровська область) проведено оплату ТОВ „Союз ОПТ” за товарно-матеріальні цінності (багаторічні насадження, господарський інвентар, обладнання для опалення, електрозв’язку, пожежно-охоронної сигналізації тощо) на загальну суму 1,6 млн грн, отримання яких фактично не підтверджено. Матеріали ревізії передано до прокуратури Дніпропетровської області.

Державним підприємством „Бар’єр” Міністерства енергетики та вугільної промисловості (Дніпропетровська область) за рахунок державних коштів проведено оплату в сумі 852 тис. грн ТОВ „Екологія – Дніпро 2004”  та ТОВ „Центр радіоекологічного моніторингу” за виконані проектні роботи, які фактично є незавершеними та не можуть бути використані для подальшого проведення будівельних робіт. Матеріали ревізії передано до Дніпродзержинської міжрайонної природоохоронної прокуратури.

Державним підприємством „Львівський державний авіаційно-ремонтний завод” Державного концерну „Укроборонпромпроведено оплату ОКБ „Текон-Електрон” вартості фактично невиконаних дослідно-конструкторських робіт в сумі 345,9 тис. грн, яку в обліку віднесено на собівартість модернізації літаків. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано військову прокурату Західного гарнізону.

Дочірнім підприємством „Смигаторф” Державного підприємства „Рівнеторф Концерну торф’яної промисловості „Укрторф” Міністерства енергетики та вугільної промисловості кошти в сумі 180,9 тис. грн використано на надання благодійної та спонсорської допомоги іншим підприємствам та фізичним особам при тому, що такі витрати фінансовим планом не передбачені. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано Дубенську міжрайонну прокуратуру.

Незаконне відчуження майна:

Державним підприємством „Київський ремонтно-механічний завод” без погодження з Міністерством оборони передано до ДП „Спецтехноекспорт” та до ДП „Львівський БТРЗ” кулемети загальною вартістю 1,2 млн грн для подальшої реалізації. Матеріали ревізії передано до Управління військової контррозвідки Департаменту контррозвідки СБУ, про її результати поінформовано Департамент контррозвідувального захисту економіки держави СБУ та Військову прокуратуру Київського гарнізону.

Квартирно-експлуатаційним відділом м. Полтава Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України без відповідного погодження з Міністерством оборони передано в комунальну власність військове майно (овочесховища, учбовий корпус, газорозподільний пункт) вартістю 244 тис. грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. По результатах ревізії поінформовано Військову прокуратуру Полтавського гарнізону.

Зайве виділення (отримання) бюджетних коштів внаслідок завищення відповідних розрахунків:

Державним підприємством „Балаклійський ремонтний завод” Міністерства оборони (Харківська область) при виконанні державного контракту з оборонного замовлення завищено розрахунки фактичних витрат (включено суми додаткової заробітної плати та адміністративних витрат), внаслідок чого зайво отримано коштів Стабілізаційного фонду державного бюджету у сумі 1,9 млн гривень.

Головним управлінням Державної казначейської служби України в Кіровоградській області до розрахунку обсягу видатків, передбачених на ліквідацію наслідків пожежі, яка сталася у приміщенні управління (м. Кіровоград, вул. К. Маркса, 31), включено видатки на оплату вартості робіт зі створення серверного екранованого приміщення, внаслідок чого зайвого отримано коштів резервного фонду державного бюджету в сумі 1,7 млн грн, які використано у повному обсязі.

Зайва оплата за виконані роботи, надані послуги внаслідок завищення їх вартості чи обсягів:

Головним управлінням капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації внаслідок завищення Генпідрядником ПП „Ремерцентр” обсягів та вартості робіт з будівництва системи відводу стічних від станції біологічна очистка „Північна” в м. Одесі на об’єкті „Глибоководний випуск” зайво сплачено кошти в загальній сумі 118,2 млн гривень.

Республіканським вищим училищем фізичної культури Міністерства освіти і науки, молоді та спорту (м. Київ) прийнято до оплати завищену підрядником – ТОВ „СК-БУД” вартість робіт з капітального ремонту приміщень, внаслідок чого зайво витрачено коштів у сумі 557,5 тис. грн. Матеріали ревізії передано до прокуратури Деснянського району м. Києва.

Харківським державним вищим училищем фізичної культури № 1 Міністерства освіти і науки, молоді та спорту внаслідок завищення підрядником (ТОВ „Буд-норма”) обсягів та вартості виконаних робіт з капітального ремонту гуртожитку зайво витрачено коштів у сумі 503,3 тис. грн. Матеріали ревізії передано до прокуратури Дзержинського району м. Харкова. 

Вінницьким обласним центром зайнятості внаслідок завищення підрядником (ПМП Квант А”) обсягів та вартості робіт з будівництва будинку соціального призначення в м. Бар зайво сплачено 453,8 тис. гривень.

Державним підприємством „Санаторій „Південний” Державного управління справами (АР Крим) прийнято до оплати завищену підрядником  (Підприємством „Гарант” Львівської обласної організації Українського товариства глухих) вартість робіт з капітального ремонту будівлі односімейного котеджу, внаслідок чого зайво витрачено коштів у сумі 422,5 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру м. Ялти.

Державним підприємствомЗолочівське лісове господарство” Державного агентства лісових ресурсів (Львівська область) внаслідок прийняття до оплати актів виконаних ТзОВ „Буд-Імідж ЛВ” робіт з будівництва лісової дороги за ціною, яка перевищує тверду договірну ціну та ціну пропозиції учасника-переможця конкурсних торгів, зайво витрачено кошти в сумі 253,1 тис. грн. Матеріали ревізії передано до спецпідрозділу БКОЗ УСБУ у Львівській області.

Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки, молоді та спорту внаслідок оплати ВАТ „Одесаобленерго” послуг з електропостачання гуртожитків за завищеними тарифами зайво витрачено коштів у сумі 200,2 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Одеської області.

Публічним акціонерним товариством „Дніпровський машинобудівний завод” Фонду державного майна зайво витрачено 216,2 тис. грн внаслідок завищення ТОВ „МонТекС” суми фактично понесених витрат при виконанні договорів на поставку обладнання захищеної автоматичної цифрової телефонної станції для модернізації мереж державної системи урядового зв’язку України (не підтверджено документально витрати на відрядження та відрахування на соціальне страхування). Дев’ять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Дніпропетровської області.

Тернопільським національним економічним університетом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту прийнято до оплати завищені 11-ма підрядниками обсяги та вартість виконаних робіт з капітального будівництва, поточних і капітальних ремонтів (реконструкції) приміщень, внаслідок чого зайво витрачено коштів у сумі 157,8 тис. грн. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру та УСБУ Тернопільської області.

Філіалом Державного підприємства „Волиньторф” „Маневицький торфозавод” Міністерства енергетики та вугільної промисловості внаслідок завищення підрядником ВАТ „Спеціалізована будівельна компанія „Водпроект” вартості та обсягів виконаних будівельних робіт ІІІ черги сировинної бази „Сойне” та видобутку фрезерного торфу для торфозаводуСойнеторф” зайво сплачено 144,8 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано УДСБЕЗ  УМВС України у Волинській області.

Головним управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської обласної державної адміністрації внаслідок завищення підрядником ТОВ ЧернігівГазСпецСервіс обсягів та вартості виконаних робіт з капітального ремонту (утеплення) фасаду житлового будинку та послуг з технічного нагляду зайво витрачено коштів державного бюджету у сумі 140,6 тис. грн. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Чернігівській області.

Надвірнянською районною державною адміністрацією (Івано-Франківська область) внаслідок завищення підрядником ТзОВ „БМ „Будмеханізація” вартості та обсягів виконаних робіт з ліквідації наслідків паводка, що стався 23-28 липня 2008 року на р. Слобушниця в с. Ланчин, зайво сплачено коштів на суму 112,6 тис. грн. Матеріали ревізії передано до прокуратури Надвірнянського району.

Проведення зайвих виплат внаслідок завищення вартості чи кількості придбаного майна:

Київським міським центром зайнятості Державного центру зайнятості Міністерства соціальної політики внаслідок придбання цілісного майнового комплексу загальною площею 9 625,70 кв. м (м. Київ, вул. Глибочицька, 58) за завищеною вартістю, що підтверджено висновком експерта науково-дослідного експертно-криміналістичного центру УМВС у Вінницькій області, зайво витрачено коштів у сумі 56,8 млн грн. Матеріали ревізії передано до СУ ГУ МВС України в м. Києві.

Нецільове витрачання бюджетних коштів:

Харківським державним вищим училищем фізичної культури № 1 Міністерства освіти і науки, молоді та спорту за рахунок коштів, передбачених на придбання технологічного обладнання, придбано меблі (ліжка, шафи, тумбочки приліжкові), внаслідок чого не за цільовим призначенням витрачено 959,2 тис. грн бюджетних коштів.

Недоотримання фінансових ресурсів:

Державним підприємством „Енергоринок” (м. Київ) у 2001-2002 роках не вжито заходів щодо примусового стягнення з ВАТ „Запоріжжяобленерго” грошових коштів відповідно до рішення Арбітражного суду Запорізької області, що призвело до списання у 2011 році дебіторської заборгованості та, як наслідок, недоотримання коштів у сумі 46,7 млн гривень.

Державним підприємством „Агрофірма „Магарач Української академії аграрних наук (АР Крим) не отримано коштів від спільної інвестиційної діяльності відповідно до умов контракту, укладеного з Фірмою „Magarach OU”  (Естонія), в сумі 3 млн грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до ГУ СБУ в АР Крим, про її результати поінформовано прокуратуру в АР Крим.

Державним підприємством „Чернігівторф Міністерства енергетики та вугільної промисловості та його філіями „Смолинський торфозавод і Ірванцівський торфозавод внаслідок реалізації торфобрикету за цінами, нижче затверджених наказом по підприємству, недоотримано доходів на загальну суму 627,8 тис. гривень.

Державним підприємством „Златодар Державного агентства резерву (Черкаська область) списано з обліку дебіторську заборгованість на суму 551,1 тис. грн, термін позовної давності по якій минув та по якій не вжито відповідних заходів щодо її своєчасного стягнення.

Державним підприємством „Ковалівський спиртовий завод” Міністерства аграрної політики та продовольства (Тернопільська область) при відсутності підтверджуючих документів списано з обліку заборгованість, яка не відображена в обліку дебітора (СГ Кулеші М.М.), що призвело до недоотримання коштів у сумі 298,1 тис. грн. Матеріали ревізії передано до прокуратури Бучацького району.

Івано-Франківським інститутом агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук внаслідок непроведення інвентаризації розрахунків з дебіторами та кредиторами, а також невжиття  заходів щодо своєчасного (відповідно до термінів позовної давності) стягнення дебіторської заборгованості за відпущене елітне та високорепродукційне насіння недоотримано доходів в загальній сумі 236,8 тис. грн. Сім посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Івано-Франківської області.

Державною інспекцією захисту рослин Вінницької області Міністерства аграрної політики та продовольства не проводилась щорічна індексація розміру плати за надані послуги, що призвело до недоотримання Інспекцією власних надходжень на загальну суму 195 тис. гривень.

Державним підприємством „Київський ремонтно-механічний завод” Міністерства оборони внаслідок невжиття заходів щодо стягнення з Державного комітету з державного матеріального резерву сум понесених витрат, пов’язаних з відповідальним зберіганням матеріальних цінностей державного резерву, недоотримано коштів у сумі 120,7 тис. гривень.

Недоотримання фізичними особами належних їм виплат:

Працівниками Державного підприємства „Науково-виробничий комплекс „Фотоприлад” Державного концерну „Укроборонпром” (Черкаська область) та Коростенської виправної колонії № 71 Державного департаменту з питань виконання покарань (Житомирська область) недоотримано коштів відповідно на суми 1,7 млн грн та 1,6 млн грн внаслідок непроведення індексації розміру їх заробітної плати.

Державним підприємством „Чернігівторф Міністерства енергетики та вугільної промисловості та його філіями „Смолинський торфозавод і Ірванцівський торфозавод нарахування заробітної плати працівникам проводилося в розмірах менших, ніж визначено законодавством, що призвело до недоотримання ними 798,3 тис. гривень.

Працівниками Державного підприємства „Львівський радіоремонтний завод” Державного концерну „Укроборонпром” недоотримано коштів у сумі 488,5 тис. грн внаслідок ненарахування одноразової допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток та непроведення індексації розміру їх заробітної плати. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано Військову прокуратуру Західного регіону України.

На Державному підприємстві Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів Державного агентства резерву працівникам не нараховано та не виплачено винагороду за вислугу років, що призвело до недоотримання ними коштів на суму 387,7 тис. гривень.

Державною інспекцією захисту рослин Вінницької області Міністерства аграрної політики та продовольства не проведено нарахування та виплату індексації заробітної плати, внаслідок чого працівниками недоотримано доходів в загальній сумі 326,7 тис. гривень.

Військовою частиною А 1836 Міністерства оборони (Херсонська область) в порушення вимог законодавства військовослужбовцям контрактної служби не нараховано та не виплачено грошової компенсації за харчування, внаслідок чого ними недоотримано 276,2 тис. гривень.

Державним підприємством „Науково-технічний комплекс Завод точної механіки м. Кам’янець-Подільський Державного концерну „Укроборонпром” (Хмельницька область) в  порушення галузевої угоди та колективного договору тарифні ставки та посадові оклади працівників підприємства не переглядались, що спричинило заниження їх розміру та недоотримання працівниками коштів на суму 219 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

У філіалі Державного підприємства „Волиньторф” „Маневицький торфозавод Міністерства енергетики та вугільної промисловості в порушення умов галузевої угоди, колективного договору та вимог Положення про порядок виплати працівникам винагороди за вислугу років протягом 2011 року за наявності прибутку вказана винагорода не нараховувалася та не виплачувалася, внаслідок чого працівниками філіалу недоотримано доходів на загальну суму 205,6 тис. гривень.

Працівникам Державного підприємства „Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання” Державного концерну Укроборонпром, які працюють в гірській зоні, не проводилося нарахування до посадових окладів та тарифних ставок надбавки в розмірі 25 % за гірський статус, внаслідок чого ними недоотримано грошових доходів в сумі 145,5 тис. гривень.

Львівським державним палацом естетичного виховання учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту педагогічним працівникам не проведено нарахування належної надбавки за вислугу років та надбавки у розмірі 20 % до розміру їх посадового окладу відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373 загалом на суму 132 тис. грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Личаківського району м. Львова. 

Харківським індустріально-педагогічним технікумом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту в порушення вимог законодавства не всім атестованим учням призначалась стипендія, внаслідок чого ними недоотримано стипендій в загальній сумі 104,6 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Червонозаводського району м. Харкова. 

Військовою частиною А 1769 Міністерства оборони (Тернопільська область) при наявності відповідних наказів не нараховано та не виплачено грошової допомоги для оздоровлення працівникам на суму 92,7 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано Військову прокуратуру Тернопільського гарнізону.

Недостачі коштів та матеріальних цінностей:

У Дочірньому підприємстві „Нафком-Агро” (м. Київ) встановлено недостачу зерна пшениці 4 класу державного інтервенційного фонду, що прийняте на зберігання від Аграрного фонду, в кількості 15,78 тис. тонн на суму 15,8 млн грн. Матеріали ревізії передано до прокуратури Чернігівської області.

Тернопільським державним науково-технічним підприємством „Промінь” Державного агентства з управління державними корпоративними правами та майном допущено недостачу обладнання вартістю 145,8 тис. грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Тернопільській області, про її результати поінформовано прокуратуру Тернопільської області.

Порушення вимог законодавства про державні закупівлі:

Державним підприємством „Радивилівський комбінат хлібопродуктів” Державного агентства резерву (Рівненська область) внаслідок придбання у ТзОВСлавіомзерна пшениці без проведення тендерних процедур та за ціною, вищою середньозваженої біржової ціни, яка склалась на Аграрній біржі за 2011 рік, зайво витрачено коштів у сумі 337,4 тис. гривень.

Державним підприємством „Чернігівторф Міністерства енергетики та вугільної промисловості при проведенні конкурсних торгів на закупівлю вантажного автомобіля з причепом безпідставно відхилено найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію, внаслідок чого завищено ціну закупівлі на суму 100 тис. грн, що призвело до зайвих витрат підприємства на зазначену суму.