17 червня 2019 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 485-17-85, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545
Пошук

...
Головна  » Результати діяльності » Аналітичні звіти  » 2013 » січень-червень» ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ версія для друку
ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ 28 серпня 2013

 (сума - тис. грн)

Показники

Виявлено

Усунуто

І півріччя 2012  року

І півріччя 2013  року

І півріччя 2012  року

І півріччя 2013 року

1. Незаконні і не за цільовим призначенням проведені витрати, недостачі (розкрадання) коштів і матеріальних цінностей

 

 

 

 

- кількість підприємств, установ і організацій

112

77

Х

Х

- на суму

18250,1

20916,6

5824,9

21519,8

в тому числі бюджетних ресурсів

14794,3

16254,5

4866

10346,9

з них  державного бюджету

3354,8

5497,2

1534,4

1868,9

2. В тому числі недостачі (розкрадання) коштів і матеріальних цінностей в бюджетних установах

 

 

 

 

- кількість установ і організацій

7

9

Х

Х

- на суму

38,5

270,1

3,8

70,5

3. Недоотримано фінансових ресурсів

11641,7

7906,5

8687,8

9791,2

в тому числі  бюджетом

9619,8

3778,2

7637,6

8524,4

 

З перевірених протягом І півріччя 2013 року 90 об’єктів різних форм власності незаконні, нецільові витрати, а також недостачі коштів і матеріальних цінностей виявлено на 77 підприємствах, в установах і організаціях на загальну суму понад 20,9 млн грн, в тому числі бюджетних ресурсів – на 16,3 млн грн, з яких 5,5 млн грн (33,8 %) – кошти державного бюджету.

Крім того, виявлено недоотримані бюджетами всіх рівнів, бюджетними установами і організаціями, підприємствами всіх форм власності фінансові ресурси на загальну суму понад 7,9 млн грн, в тому числі бюджетами – на 3,8  млн гривень.

Серед порушень фінансово-бюджетної дисципліни найбільш поширеними є:

Безпідставне покриття за рахунок коштів загального фонду кошторису витрат, що мають здійснюватись по спеціальному фонду:

Мелітопольським міжрайонним управлінням водного господарства та Придніпровським міжрайонним управлінням водного господарства Державного агентства водних ресурсів за рахунок коштів загального фонду проведено покриття витрат, пов’язаних із наданням платних послуг з подачі технічної води водокористувачам, які повинні проводитися за рахунок коштів спеціального фонду, на суми відповідно 374,6 тис. грн та 326,6 тис. грн. Десять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії Мелітопольського МУВГ передано до міського відділу ГУ МВС України в Запорізькій області, про результати ревізії Придінпровського МУВГ поінформовано прокуратуру Василівського району.

Здійснення за рахунок коштів місцевого бюджету видатків, які віднесено до місцевих бюджетів іншого рівня:

Виконавчим комітетом Вільнянської міської ради спрямовано до районного бюджету субвенцію на загальну суму 820 тис. грн, передбачену на утримання об’єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування, яку фактично використано на утримання установ (загальноосвітніх шкіл району, Вільнянської центральної районної комунальної лікарні, установ та організацій, підпорядкованих Відділу культури та туризму Вільнянської РДА), що мають фінансуватись з районного бюджету. Про результати ревізії поінформовано Вільнянський РВ ГУ МВС України в Запорізькій області.

Зайва оплата за виконані роботи внаслідок завищення їх вартості чи обсягів:

Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради внаслідок завищення підрядниками вартості виконаних робіт з реконструкції приміщень освітніх закладів міста зайво сплачено 360,9 тис. грн. Матеріали ревізії передано до Запорізького міського управління ГУ МВС України в Запорізькій області.

Управлінням капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації внаслідок завищення підрядником ТОВ „Інженерна компанія СФЕРА” вартості виконаних робіт з реконструкції Обласного госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни в м. Запоріжжі зайво сплачено коштів державного бюджету на суму 350,7 тис. грн. Матеріали ревізії передано до прокуратури в Запорізькій області.

Комунальним підприємством „Приморська центральна районна лікарня Приморської районної ради прийнято до оплати завищену ТОВ АзовЕкпресбуд вартість робіт з ремонту поліклініки закладу, внаслідок чого зайво сплачено 229,2 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано Бердянську міжрайонну прокуратуру.

Недоотримання фінансових ресурсів:

Запорізьким державним медичним університетом Міністерства охорони здоров’я в порушення умов угод про підготовку фахівців із вищою освітою не стягнуто з 49-ти випускників, які навчались за державним замовленням та не відпрацювали визначеного терміну у державному секторі, повної вартості навчання, внаслідок чого бюджетом недоотримано 2 млн грн. Дев'ять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Запорізького міського управління ГУ МВС України в Запорізькій області, про її результати поінформовано обласну прокуратуру.

Комунальним підприємством „Водоканал” Запорізької міської ради не нараховано по 25-ти підприємствам плати за понадлімітний скид стічних вод, що призвело до втрати доходів на загальну суму 1,1  млн грн. Сім посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру м. Запоріжжя.

Внаслідок використання трьома юридичними особами земельних ділянок на території Комишуваської селищної ради при відсутності документів, які підтверджують право власності на землю або право користування нею для розміщення об’єктів нерухомості, місцевим бюджетом недотримано доходів в сумі 126,8 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Оріхівського району.

Виконавчим комітетои Вільнянської міської ради всупереч рішення сесії міськради не укладено додаткових угод до діючих договорів оренди землі в частині перегляду розмірів орендної плати за землю у звязку із затвердженням нової нормативно-грошової оцінки землі, що призвело до недоотримання міським бюджетом орендної плати за землю в загальній сумі 107,8 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано Вільнянський РВ ГУ МВС України в Запорізькій області.

Порушення вимог законодавства про державні закупівлі:

Комунальним підприємством Мелітопольський асфальтобетонний завод Мелітопольської міської ради за двома договорами, укладеними за результатами конкурсних торгів, проведено закупівлю палива котельного та бітуму за цінами, вищими від передбачених умовами договорів на суму 450,8 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Мелітопольського міського відділу ГУ МВС України в Запорізькій області.

У межах прав і наданих державою повноважень вжито відповідні заходи, в результаті яких у січні - червні поточного року забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач на суму понад 21,5 млн грн та додаткове надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ, організацій і підприємств на загальну суму майже 9,8 млн гривень.

З метою вжиття відповідних заходів до порушників фінансової дисципліни до правоохоронних органів в січні - червні 2013 року передано 30 ревізійних матеріалів.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 327 посадових осіб. Загальна сума накладених адміністративних стягнень склала 128,1 тис. грн, з урахуванням попередніх періодів фактично сплачено 100,4 тис. гривень.  

За результатами проведених контрольних заходів застосовано фінансові санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни: у 5 випадках призупинено бюджетних асигнувань, у 110 - зупинено операції з бюджетними коштами та 21 розпоряднику зменшено бюджетні призначення/асигнування на загальну суму 4,1 млн гривень.

До дисциплінарної та матеріальної відповідальності в звітному періоді притягнуто 82 посадові особи, в тому числі 33 - звільнено із займаних посад.

За результатами ревізій, якими виявлені порушення чинного законодавства, прийнято 109 постанов, рішень та наказів.

 

Показники

І півріччя 2012  року

І півріччя 2013  року

4. Кількість досудових розслідувань (кримінальних справ), порушених за матеріалами ревізій та перевірок

36

39

5. Передано ревізійних матеріалів на розгляд правоохоронним органам (кількість)

42

30

6.1. Притягнуто до адміністративної відповідальності  (ст. 164-2, 166-6 КУпАП) всього (осіб)

315

319

6.2. Притягнуто осіб до адміністративної відповідальності (ст. 164-12 КУпАП)

9

3

6.3. Притягнуто осіб до адміністративної відповідальності (ст. 164-14 КУпАП)

8

5

- загальна сума накладених адміністративних штрафів, тис. грн.

126,1

128,1

7. Притягнуто до дисциплінарної, матеріальної відповідальності

119

82

в тому числі звільнено із займаних посад

32

33