3 червня 2020 | A A A
В Державній аудиторській службі України діє телефон довіри (044) 425-80-30, також громадяни можуть звернутися до Державної установи «Урядовий контактний центр» за номером 1545 Держаудитслужба повідомляє, що з 19.04.2020 року починають діяти ЗМІНИ до Закону України «Про публічні закупівлі», за якими розширено перелік порушень та збільшено суми штрафів за такі порушення!
Пошук

...
Головна  » Результати діяльності » Аналітичні звіти  » 2013 » січень-вересень» МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ версія для друку
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ 29 листопада 2013

 (тис. грн)

Показники

Виявлено

Усунуто

9 місяців 

2012 року

9 місяців 

2013 року

9 місяців 

2012 року

9 місяців 

2013 року

1. Незаконні і не за цільовим призначенням проведені витрати, недостачі (розкрадання) коштів і матеріальних цінностей

 

 

 

 

- кількість підприємств, установ і організацій

183

96

Х

Х

- на суму

64031,3

43973,2

35782,9

26718,4

в тому числі бюджетних ресурсів

20613,8

32620

5667,6

11856,7

з них  державного бюджету

15708,5

25369,4

2763,5

6812,4

2. В тому числі недостачі (розкрадання) коштів і матеріальних цінностей в бюджетних установах

 

 

 

 

- кількість установ і організацій

29

21

Х

Х

- на суму

55,3

2311,3

50,4

118,6

3. Недоотримано фінансових ресурсів

16906

18582,5

8806

11875,1

в тому числі  бюджетом

10821,7

15634,8

5907,8

9879,2

 

З перевірених протягом 9 місяців 2013 року 108 об’єктів різних форм власності незаконні, нецільові витрати, а також недостачі коштів і матеріальних цінностей виявлено на 96 підприємствах, в установах і організаціях на загальну суму майже 44 млн грн, в тому числі бюджетних ресурсів – на 32,6 млн грн, з яких 25,4 млн грн (77,8 %) – кошти державного бюджету.

Крім того, виявлено недоотримані бюджетами всіх рівнів, бюджетними установами та організаціями, підприємствами всіх форм власності фінансові ресурси на загальну суму 18,6 млн грн, в тому числі бюджетами – на 15,6 млн гривень.

Серед порушень фінансово-бюджетної дисципліни найбільш поширеними є:

Незаконні виплати стипендій:

Маринівським професійним аграрним ліцеєм Департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації внаслідок призначення стипендії особам, які на час зарахування до ліцею мали робітничу професію, зайво витрачено коштів на її виплату в сумі 153,8 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Доманівського РВ УМВС України в Миколаївській області, про її результати поінформовано прокуратуру Доманівського району.

Незаконна ліквідація (знищення) майна:

Державним підприємством „Миколаївський бронетанковий завод” Державного концерну „Укроборонпром” придбано у ТОВ НВК „Техімпекс” раніше реалізовані йому 20 одиниць броньованих розвідувальних дозорних машин, у 18-ти з яких останнім демонтовано вузли та агрегати загальною вартістю 634,3 тис. грн, внаслідок чого підприємству завдано шкоди на зазначену суму. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Миколаївської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Південного регіону України.

Квартирно-експлуатаційним відділом м. Миколаїв Міністерства оборони допущено розбирання будівель казарми, їдальні у військовому містечку № 129 та споруди „Башта Рожновського” у військовому містечку № 72 загальною  вартістю 151,8 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Миколаївської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Південного регіону України, про її результати поінформовано Південно-Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління.

Зайве виділення (отримання) бюджетних коштів внаслідок завищення розрахунків, або особам(и), які не мали на це права:

Товариством з обмеженою відповідальністю „Очаківській райагрохім зайво отримано коштів державного бюджету в сумі 2,2 млн грн у вигляді фінансової підтримки як суб’єкту господарювання, що займається виноградарством і садівництвом, внаслідок подання до Управління агропромислового розвитку Очаківської райдержадміністрації недостовірних даних щодо сортності посаджених виноградників, сум понесених витрат, пов’язаних із отриманням та транспортуванням органічного добрива, завищення його кількості тощо. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Миколаївській області.

Миколаївським академічним українським театром драми та музичної комедії Управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації внаслідок завищення розрахунку потреби в коштах на оплату праці за загальним фондом зайво отримано бюджетних коштів у сумі 306,9 тис. грн, які використано на виплату заробітної плати працівників буфету, що утримуються за рахунок коштів спеціального фонду. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Миколаївської області.

Зайва оплата за виконані роботи внаслідок завищення їх вартості чи обсягів:

Управлінням капітального будівництва Миколаївської обласної державної адміністрації внаслідок завищення 11-ма підрядними організаціями обсягів та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт на об’єктах житлово-комунального і соціального призначення на території області зайво витрачено коштів місцевого бюджету в сумі 1,3 млн грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Миколаївської області.

Недоотримання фінансових ресурсів:

Військовою частиною А 1890 Міністерства оборони не забезпечено своєчасного та повного проведення розрахунків за договором з ТОВ „СВАН” про спільну діяльність у сфері вирощування зернових та технічних культур, внаслідок чого недоотримано доходів на суму 823 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Миколаївської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Південного регіону.

Виконавчим комітетом Очаківської міської ради при зміні нормативної грошової оцінки земель на території міста Очаків не забезпечено виконання рішення щодо внесення змін до договорів оренди земельних ділянок в частині збільшення розміру орендної плати та стягнення з ТОВ „Очаківський цегельний завод” плати за користування земельною ділянкою, внаслідок чого бюджетом міста недоотримано 2,7 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Очаківської міжрайонної прокуратури.

Фінансовим управлінням Очаківської міської ради суму податку з доходів фізичних осіб, сплаченого Очаківською районною лікарнею, розташованою на території міста Очаків, зараховано до доходів Очаківського районного бюджету та сільського бюджету Кам’янської сільської ради, внаслідок до бюджету міста Очаків не надійшло 523,4 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано Очаківську міжрайонну прокуратуру Миколаївської області.

Головним фінансовим управлінням Миколаївської обласної державної адміністрації недоотримано фінансових ресурсів у загальній сумі 284,1 тис. грн внаслідок невідшкодування 11-ма фізичними та юридичними особами сум втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва за відведені їм земельні ділянки. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Миколаївської області.

Недостачі матеріальних цінностей:

У Державному підприємстві „Миколаївський бронетанковий завод” ДК „Укроборонпром встановлено недостачу 6-ти роздавальних коробок БТР–80 та запасних частин ремонтного фонду загальною вартістю 569,5 тис. грн. Матеріали ревізії передано до Миколаївської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Південного регіону України.

У межах прав і наданих державою повноважень Держфінінспекцією в області вжито відповідні заходи, в результаті яких у січні - вересні поточного року забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач на суму понад 26,7 млн грн та додаткове надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ, організацій і підприємств на загальну суму майже 11,9 млн гривень.

З метою вжиття відповідних заходів до порушників фінансової дисципліни до правоохоронних органів в січні - вересні 2013 року передано 52 ревізійні матеріали.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 458 посадових осіб. Загальна сума накладених адміністративних стягнень склала 111 тис. грн, з урахуванням попередніх періодів фактично сплачено 106,3 тис. гривень.

За результатами проведених контрольних заходів застосовано фінансові санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни: в 19 випадках призупинено бюджетні асигнування, в 77 – зупинено операції з бюджетними коштами та 11 розпорядникам зменшено бюджетні призначення/асигнування на загальну суму 396,1 тис. гривень.

До дисциплінарної та матеріальної відповідальності в звітному періоді притягнуто 259 посадових осіб, з яких 12 - звільнено із займаних посад.

За результатами ревізій, якими виявлені порушення чинного законодавства, прийнято 151 постанову, рішення та наказ.

 

Показники

9 місяців

 2012 року

9 місяців 

2013 року

4. Кількість досудових розслідувань (кримінальних справ), розпочатих (порушених) за матеріалами ревізій і перевірок

22

44

5. Передано ревізійних матеріалів на розгляд правоохоронним органам (кількість)

44

52

6.1. Притягнуто до адміністративної відповідальності  (ст. 164-2, 166-6 КУпАП) всього (осіб)

507

445

6.2. Притягнуто осіб до адміністративної відповідальності (ст. 164-12 КУпАП)

4

12

6.3. Притягнуто осіб до адміністративної відповідальності (ст. 164-14 КУпАП)

-

1

- загальна сума накладених адміністративних штрафів, тис. грн.

103,4

111

7. Притягнуто до дисциплінарної, матеріальної відповідальності

254

259

в тому числі звільнено із займаних посад

8

12